Konuşurken farklı cümle kurma sorunu

ahmetbilaltt00

Femtopat
Daha fazla  
Mesela herkes hitap ederken veya başaksıyal konuşurken. Cümleyi kafamda kuruyorum ama başında kelimeyi çıkaramıyorum, örneğin cümle.
Bizim kırmızı bir arabamız var. (her kelimede olmuyor.)
Bizim diyemiyorum.
Kırmızı arabamız var bizim diyebiliyorum o da zorla, çok hızlı ve anlaşılmıyor konuştuklarım. Sanki söyleyemiyorum, ne yapabilirim?

Bu arada kekeleme oluyor, ilk ses ağzımdan çıkmıyor.

Son düzenleme:
Bizim kırmızı bir arabamız var.
Kırmızı bir arabamız var bizim.

Baktığın zaman iki cümle de aynı kapıya çıkıyor, yani, bir sorun mu var emin değilim, sadece biraz devrik olmuş gibi.
Konuşma bozukluğu ile alakalı bir problemin varsa diksiyon kurslarına gidebilirsin.

Mesela herkes hitap ederken veya başaksıyal konuşurken. Cümleyi kafamda kuruyorum ama başında kelimeyi çıkaramıyorum, örneğin cümle.
Bizim kırmızı bir arabamız var. (her kelimede olmuyor.)
Bizim diyemiyorum.
Kırmızı arabamız var bizim diyebiliyorum o da zorla, çok hızlı ve anlaşılmıyor konuştuklarım. Sanki söyleyemiyorum, ne yapabilirim?

Bu arada kekeleme oluyor, ilk ses ağzımdan çıkmıyor.
Diksiyon kursuna gidebilirsin.

Bizim kırmızı bir arabamız var.
Kırmızı bir arabamız var bizim.

Baktığın zaman iki cümle de aynı kapıya çıkıyor, yani, bir sorun mu var emin değilim, sadece biraz devrik olmuş gibi.
Konuşma bozukluğu ile alakalı bir problemin varsa diksiyon kurslarına gidebilirsin.

Devrik ve bir süre sonra saçmalıyor. Önemli şeyler söylerken örneğin isim plaka gibi sorun çıkarabiliyor

Diksiyon kursuna gidebilirsin.
Youtube üzerinden öneriniz varmı

Geri
Yukarı