Konya GPON fiber altyapı için ISS önerisi

ShiftKiller

Decapat
Merhaba, Konya için en az 100 download ve mümkün olan en yüksek upload hızını alabileceğim ISS önerisi yapar mısınız? Altyapım GPON fiber olarak gözüküyor TT ile telefonda görüşmemde 1000'e kadar desteklendiği söylendi. Genel olarak Online oyun oynuyorum ve yayın da yapmak istiyorum. Hangi ISS daha iyidir? Önerilerinizi bekliyorum.

Türk Telekom iyidir tavsiye ederim kolay kolay kesinti yaşamazsın pingleride iyidir. Ama kaç upload veriyorlar onu bilmiyorum.

TTNET haricinde Comnet firmasını kullanabilirsiniz 500 ve 1000 Mbps download verebiliyorlar ve upload 20 gözüküyor ama kullananlar 40 aldığını söylüyordu galiba.

100-200 Mbps download 8-10 upload yeterli diyorsanız Netspeed önerebilirim.

Türk Telekom iyidir tavsiye ederim kolay kolay kesinti yaşamazsın pingleride iyidir. Ama kaç upload veriyorlar onu bilmiyorum.

TTNET haricinde Comnet firmasını kullanabilirsiniz 500 ve 1000 Mbps download verebiliyorlar ve upload 20 gözüküyor ama kullananlar 40 aldığını söylüyordu galiba.

100-200 Mbps download 8-10 upload yeterli diyorsanız Netspeed önerebilirim.
Hocam öncelikle cevabınız için teşekkürler. Ttnin hız ve fiyat diğer firmalara göre geride kalıyor. Aklımda İnternet kutusu var çünkü upload diğerlerine göre yüksek ve fiyat uygun ama ping ler oynuyor diye şikayet almış. Netspeed ise biraz daha pahalı ve upload daha düşük

Hocam öncelikle cevabınız için teşekkürler. TT'nin hız ve fiyat diğer firmalara göre geride kalıyor. Aklımda internet kutusu var çünkü upload diğerlerine göre yüksek ve fiyat uygun ama pingler oynuyor diye şikayet almış. Netspeed ise biraz daha pahalı ve upload daha düşük.

Ben VDSL kullanıyorum internet kutusu firmasından. Genel olarak ping konusunda sorun yaşamıyorum. Ama bazı oyunlarda sorun yaşayan arkadaşlara rastlamıştım.

Bu tarz ISS'ler oyun için alınmamalı bence. Comnet Netspeed gibi firmalara yönelmek daha mantıklı genel olarak ping konusunda daha başarılılar. Ama konumunuzda bir etken tabii ki.

Upload konusunda daha yüksek dediğin için internet kutusunu deneyebilirsin taahhütsüz sonuçta.

Hız testlerinde hızlarım böyle fotoğraf bırakıyorum. Siz fiber kullanıyorsunuz benden daha az ping alma durumunuz var ama Konya'da olduğunuz için ping nasıl olur bilemiyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    23,1 KB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    22,5 KB · Görüntüleme: 40
Konya'da yaşıyorsanız KabloNet bakın.
KabloNet'in GPON fiber altyapısı varsa 1000/100, DOCSIS altyapısı varsa 100/20 Mbps alabilirsiniz.
DOCSIS varsa onun yerine Türk Telekom'dan 100 Mbps üzeri paketlere bakın.

Konya'da yaşıyorsanız Kablonet bakın.
Kablonet'in GPON fiber altyapısı varsa 1000/100, DOCSIS altyapısı varsa 100/20 Mbps alabilirsiniz.
DOCSIS varsa onun yerine Türk Telekom'dan 100 Mbps üzeri paketlere bakın.

Kablonet'ten altyapı baktım fiber 100 alabilirsiniz diyor. Türk Telekom 1000e kadar veriyor ama Comnet ve internetkutusu TT altyapısı ile daha uygun veriyor. Onları tercih etsem ping sorunu vs olur mu sizce. Binanın altında bu dolaplar vardı pek anlamıyorum:

IMG_20230122_234626.jpg
IMG_20230122_234623.jpg

Kablonet'ten altyapı baktım fiber 100 alabilirsiniz diyor. Türk Telekom 1000e kadar veriyor ama Comnet ve internetkutusu TT altyapısı ile daha uygun veriyor. Onları tercih etsem ping sorunu vs olur mu sizce. Binanın altında bu dolaplar vardı pek anlamıyorum:

Eki Görüntüle 1641816Eki Görüntüle 1641817

KabloNet'in DOCSIS altyapı var, 100/20 Mbps alabilirsiniz.

Türk Telekom'dan 100 Mbps üzeri paketlerde KabloNet DOCSIS'e göre daha fazla upload alabilirsiniz.
Türk Telekom 100 Mbps üzeri hızlar:
200/30 Mbps.
500/40 Mbps.
1000/50 Mbps.

Yeni konular

Geri
Yukarı