Kopya çekerken yakalandım

Başlıkta belirttiğim gibi, kalemligimde kopya kağıdı duruyordu hoca bunu fark etti aldı kağıdımı falan işte önemsiz. Asıl sorum bundan sonra ne olur disipline gideceksin falan dediler ve benim en büyük hayalim asker olmak kınama cezası alırmışım bu asker olmaya engel midir, yardım edebilir misiniz?
Valla haketmişsiniz cidden. Diğer arkadaş gibi kin kapmayacağım size ama. İnşallah affedilirsiniz. En azından bundan ders çıkarıp bir daha kopya çekmezsiniz.

Başlıkta belirttiğim gibi, kalemligimde kopya kağıdı duruyordu hoca bunu fark etti aldı kağıdımı falan işte önemsiz. Asıl sorum bundan sonra ne olur disipline gideceksin falan dediler ve benim en büyük hayalim asker olmak kınama cezası alırmışım bu asker olmaya engel midir, yardım edebilir misiniz?
Hocam konu ile alakasız ama isminiz İsmet mi?

Niye bu kadar sinirlisiniz hocam?

Çok zeki arkadaş hiç kopya çekmez dört dörtlük olduğu için insanların kusurları zoruna gidiyor galiba.

Bu arada hocam kopya çekmeyin. Bir yönden bence de emek hırsızlığına girer. Ben sadece 2 kere kopya çektim okul hayatım boyunca biri ortaokuldu zaten. Derslerinize iyi çalışın sınavlardan her türlü bir şekilde geçersiniz üniversite sınavına odaklanın.

Hocam kopya çekme konusunda bitmişsiniz zaten, neyse. Yıl sonunda öğretmen kurulu toplanıyor insaflarına göre siliyorlar kınama vs. dedi hocamız. Umarım şanslı olursunuz.

Hocam konu ile alakasız ama isminiz İsmet mi?
değil hocam

Çok zeki arkadaş hiç kopya çekmez dört dörtlük olduğu için insanların kusurları zoruna gidiyor galiba.

Bu arada hocam kopya çekmeyin. Bir yönden bence de emek hırsızlığına girer. Ben sadece 2 kere kopya çektim okul hayatım boyunca biri ortaokuldu zaten. Derslerinize iyi çalışın sınavlardan her türlü bir şekilde geçersiniz üniversite sınavına odaklanın.

Haklısınız hocam fakat sınıfta 30 kişi varsa 20'si çekiyor telefondan bakan bile var bu durumda ben enayi miyim neden çekmeyeyim?

Değil hocam.

Haklısınız hocam fakat sınıfta 30 kişi varsa 20'si çekiyor telefondan bakan bile var bu durumda ben enayi miyim neden çekmeyeyim?

Buna enayilik değil güzel ahlaklılık denir. Şöyle düşünün o kadar cahil arasında konuyu bilen birkaç kişiden birisiniz. Onlar bu sınavda kopya ile kurtarırda ÖSYM de batırırlar. Onların adamlığı yakalanana kadar. Yakalanınca süt dökmüş kediye dönüp yapmadım vs. diye ağlarlar.

Geri
Yukarı