Kopya çekmenin yaptırımı nedir?

Merhaba. Türkçe sınavında kopya hazırladım ama sınavdan önce arkadaşıma söylemiştim kopya hazırladığımı. O da sınav günü herkese söylemiş kopya çekeceğimi ve sınavda ben kopya çekerken beni görmüş. 4 kişi söyleyecekler hocaya. Disipline mi gideceğim yoksa sınıfta mı kalırım? :(

Herhangi bir fiziksel yaptırım söz konusu değil en fazla yazılını sıfır verirler veya tekrar edersin ama ellerinde kanıt olmadığından sadece farklı bir sınav yapabilirler arkadaşım kopya çekmene gerek yok bildiğiniz yanıldığınıza yetmiyor.
Merhaba. Türkçe sınavında kopya hazırladım ama sınavdan önce arkadaşıma söylemiştim kopya hazırladığımı. O da sınav günü herkese söylemiş kopya çekeceğimi ve sınavda ben kopya çekerken beni görmüş. 4 kişi söyleyecekler hocaya. Disipline mi gideceğim yoksa sınıfta mı kalırım? :(
YÖK tarafından belirlenen kurallara göre kopya cezası kınama ve uzaklaştırma cezasıdır. Bir öğrenciye en fazla 6 aya kadar uzaklaştırma cezası verebilir. Eğer öğrenci uyarılara, kınamalara, uzaklaştırma cezalarına rağmen kopya çekmeye devam ederse sonuç okuldan atılmaya kadar gidebilir.

İlk önce o arkadaşınla iletişimini tamamen bitir sonra ondan güzel bir intikam al disipline falan bakarız o kolayda şu arkadaşını bir güzel döv.

Sınav esnasında ispatlaması yada kanıdı olması lazım, aksi takdirde şaka yaptım dersin kanıtlayamazlar. Eğer bir kanıtları varsa ama sınıfınada bağlı olmakla beraber büyük ihtimal disipline gidersin. Diyelim disipline gitmedin kanıtları yok ama hoca inandı, büyük ihtimalle sözlüne 0 verir.

Yeni konular

Geri
Yukarı