Kopya yüzünden kınama yiyebilirim

Cevaplar için teşekkürler ama özle okul diye disiplin suçlarını es geçen bir okul değil benim okul. Aksine fazlasıya uygulayan bir okuldur. Ancak diyelim ben kınama yedim ve bu benim ilk kınamam olacak Max ne olabilir?

Cevaplar için teşekkürler ama özle okul diye disiplin suçlarını es geçen bir okul değil benim okul. Aksine fazlasıya uygulayan bir okuldur. Ancak diyelim ben kınama yedim ve bu benim ilk kınamam olacak Max ne olabilir?

Kınama bir disiplin cezası olduğu için ileride işe girerken karşınıza çıkabilir.

Arkadaşlar ben okuldayken bir deneme sınavında arkadaşıma kopya verdim ve kopya aldım ama yakalanmadım. Ancak başka bir kopya veren 3 sınıf arkadaşım yakalanmışlar sonra ne hikmetse bizim arkadaşla adımızı vermişler. Bunlarda yaptı diye attığı kazığı anladınız ama müdür bize tutanak tutturdu ve kınama alacağımızı söyledi. Ama yapar mı bilmiyorum çünkü diğer kopya alışverişi yapanlar parayla yaptılar onlar kesinlikle kınama yiyecekler ama bizimki meçhul. Yüksek ihtimal yerim o yüzden yersem ne olur ne gibi sorunlarla karşılaşırım yardım ederseniz çok teşekkür ederim. (özelde okuyorum)
İlkinde bir şey olmaz ama sicilinize ve kayıtlanır o sicil her sınıfta görünür hocaların size görüşü sene başında daha kötü olabilir ama siz bir daha yaparsanız disiplin ve uzaklaştırma gibi cezalara çarptırılırsınız.

Biz sınıfça kopya çektik. Sınıfça ceza aldık. Hepimizin yazılısına sıfır verildi. Hepimiz birer dilekçe doldurduk. Hiçbir şey olmadı. Sınıfta bir tek ben teşekkür belgesine hak kazandım. Karneye ortalamamın yanına "teş." yazmışlar. Elime teşekkür belgesi vermediler. Kopya çektiğin için belge vermiyoruz dediler.

Kınama sicile işlemez, tekrar etmen halinde siciline işlenir ve ceza alırsın. Geçmiş olsun.

Özel okulu ahır zannetmeyin, disiplin yönetmeliğini katı şekilde uygulayan kolejler var. Ankara büyük kolej gibi.
8 sene boyunca kolejde okudum, çok problemli bir ortaokul dönemim vardı, disipline gidiyorsun, belki de ceza alıyorsun fakat sicile vs işlemiyor. En azından bizde bu şekildeydi.
Sene sonunda silerler. Ailen konuşur, en kötü.

Yeni konular

Geri
Yukarı