Korku filmi önerisi

lemom

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bugün çok güzel korku filmi izlemek istiyorum nedense. Sizden çok korkutucu bir şeyler bekliyorum. :)

7 yaşından beri(dayı zoruyla) korku filmi izleyip psikolojisini bozmuş birisi olarak son yıllarda en beğendiğim en iyi korku filmi(Ne kadar 12 yıl önce çıkmış olsa da) Sinister idi. Kesinlikle izlemeni öneririm.

-Midsommar ve The Wicker Man. Her ikisi de açık havada geçmesine rağmen korku filmi olarak geçiyor. Bana göre korku değil fakat yerel ve ilkel törenler, inanışlar ile gerilimi süslüyor. Gideri var gibi. Şahsen ikisini de ben beğenmemiştim fakat zevkler değişkenlik gösterebilir.
-Barbarian: Orta kalite bir film.
-İt Follows: Benim favori filmim budur. Hikayesi izleyene pek bir şey vermese de gerilim ve korkuyu iyi hissettiriyor. Orijinal bir yapım.
The Witch: Dİğer favori filmim de budur. Kalitesi tavan bir film. Korku unsurunu direk izleyecinin gözüne sokmadan gerilimi yaşatıyor.
The Ritual: Bunu izleyeli uzun zaman oluyor ve içeriğini tam hatırlayamasam da bayağı gerildiğimi hatırlıyorum.
The Mist: Tam korku sayılmaz fakat izlerken en çok zevk aldığım filmlerden birisi olduğu için tavsiye edeceğim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı