Korku filmlerinden etkilenmek

Ben hafif korkunç film izlediğim zaman geceleri zor uyurdum ve nasıl olsa bir gün sürecek deyip kendimi rahatlatırdım. Şimdi ise durum farklı, dizi izliyorum yani her gün izliyorum, dizinin adı "the 100" bence güzel bir dizi ama ölüm sahneleri beni etkiliyor, abartılı yani. Gündüz "ne olacak ya" derken, geceleri "bir daha izleme" diyorum :( Farklı bir dizi izle diyeceksiniz biliyorum ama karakterleri çok sevdim ya, yani illa diziyi mi bırakmam gerekiyor, bir çözüm yok mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Filmlerin ve bu tarz içeriklerin yaşla tabii ki ilgisi var. Boşuna yaş sınırı konulmuyor bunlara. 10 yaşındaki çocuğa veya 13 yaşındaki çocuğa sürekli ölüm sahnelerinin olduğu, birbirini doğrayan dövüşçülerin olduğu filmler izletirseniz, bireyde ne tür etkiler bırakacağını bilemezsiniz.

Bu dizi o kadar ağır sahneler içermiyor ama bazılarına bu sahneler de etkileyici gelebilir. Konu sahibi arkadaşın yaşını bilmiyoruz. Yaşı küçükse, belki birkaç sene sonra izlemesi daha iyi olacaktır. Bu gibi korkuları üzerinden atabilecek olgunluğa eriştiğinde bir sıkıntı olmayacaktır.

Sizin basit gibi gördüğünüz bir sahne, ergenlik çağındaki veya biraz daha küçük yaştaki birinde önemli travmalara yol açabilir. Bunun sonucu direkt olarak delilik veya psikolojik bozukluk olarak ortaya çıkmaz tabii. Çeşitli fobiler ve korkular oluşabilir. @Silinen üye

The 100 izlerken korkman çok saçma. Dizide gerilim bile çok düşük seviyede bildiğin ergen dizisi. Bu kadar hassas olman normal değil bence. Öyle bir dizi değil çünkü.

Son düzenleme:
Başlıkla mesajın hiç alakası yok. The 100 dizisinin kategorisinde korku yok. Dizi aksiyon ve macera kategorilerinde yer alıyor sadece.

Uyuyamamanın nedeni dizi değil, diziyi düşünmek. Bence uyumadan önce düşünmeyi bırakmalısın. Örneğin uyuya kalana kadar kitap oku ve ya bir müzik felan aç.

Caillou izleyin diyeceğim ama onda da şiddet var. Bir bölümde Rosie’ ye vurmaya kalkışmıştı.

Sizi daha önce bu korkunuzla ilgili açtığınız bir konudan hatırlıyorum. Yaşınızın da o kadar küçük olmadığını düşünüyorum. Bu korkuların bir temeli varsa onun üstüne gidilmeli.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı