Korona testim pozitif çıktı

Hocam geçmiş olsun keşke aynı şey bizim mahallede olsa ( korona olsun demiyorum ) testi pozitif çıkan çocukla sosyal mesafesiz maskesiz dolaşıyorlar ayrıca mantıksız olan şeyse annelerinin maske takması hani cocuğun maskesiz senin maske takman hiçbir şey ifade etmiyor ki.

Hocam geçmiş olsun keşke aynı şey bizim mahallede olsa ( korona olsun demiyorum ) testi pozitif çıkan çocukla sosyal mesafesiz maskesiz dolaşıyorlar ayrıca mantıksız olan şeyse annelerinin maske takması hani cocuğun maskesiz senin maske takman hiçbir şey ifade etmiyor ki.
Hocam o çocuk dışarıdayken Polisi arayın. Ailesine ceza yazsınlar sonra bakın dışarı çıkıyor mu?

Aylardır virüs dolayısıyla eve kendimi kapatmıştım. Son 10 gündür AVM gibi yerlerde çok sık gezdim. Bana bir şey olmaz kafasıyla hareket ettim, diyebilirim. Ateşim 39'u görünce ertesi gün test yaptırdım. 3 günün sonunda bugün testimin pozitif olduğunu öğrendim.Ailem kongre işleriyle uğraştığı için evde kalmamı uygun gördüler 18 gün boyunca evde tek olacağım . Kendime iyi bakmaya çalışacağım. Konuyu benim gibi dalgaya alıp ciddi olmayanlar için açmak istedim. Sağlığımız için en iyisi evde kalmak bunu öğrendim.
Geçmiş olsun fakat düşünme tarzınızı beğenmedim. Çoğuluk bir kitle kulaktan dolma bilgilerle "Bana birşey olmaz!", "Virüs artık etkisiz.", "Mutasyon geçirdi o artık öldürmüyor." veya "Amaan bizemi bulaşacak." cümlelerine aldanıyor ve virüsü kapıyor. Kapması yetmiyormuş gibi masum evinden çıkmayan insanlara bulaştırıyor. Siz iş işten geçince kendinize gelmişsiniz.
Umarım sizin gibi düşünen varsa burada bir an önce kendine gelirde evinde oturur.
Şakaya gelecek birşey değil... Tekrar geçmiş olsun.

Aylardır virüs dolayısıyla eve kendimi kapatmıştım. Son 10 gündür AVM gibi yerlerde çok sık gezdim. Bana bir şey olmaz kafasıyla hareket ettim, diyebilirim. Ateşim 39'u görünce ertesi gün test yaptırdım. 3 günün sonunda bugün testimin pozitif olduğunu öğrendim.Ailem kongre işleriyle uğraştığı için evde kalmamı uygun gördüler 18 gün boyunca evde tek olacağım . Kendime iyi bakmaya çalışacağım. Konuyu benim gibi dalgaya alıp ciddi olmayanlar için açmak istedim. Sağlığımız için en iyisi evde kalmak bunu öğrendim.
Ben de virüse yakalanmıştım. Babam Mersin Deblet Hastanesi ne gitmişti sülalecek tabii korona kaçınılmaz oldu. Babam klima çarptı şikayetliyle ateş ve öksürük ile hastaneye gitti anneme babama ve ablama test yaptılar. Bir gün sonra açıklandı pozitif olduğu. Biz diğer ablamla beraber tek bir odada kiltili kaldık. Annem ne olur ne olmaz diye bize de yaptırdı. Pozitif çıktı. Evde 14 gün kaldık ve bizdeki en büyük belirtisi koku alamama duygusuydu ve 1 ay boyunca geçmedi. Allah şifa versin. Biz 14 günden sonra test yaptırdık negatif çıktı ama 7 gün daha evde kalmamız gerekiyormuş. 7 günden sonra negatif çıkınca rahatladık. Korona olan insanlar birkaç ay boyunca dezenfekte oluyorlar diye biliyorum eğer ağır geçirmiyorsan pek sorun yok. Tekrardan Allah şifa versin.

Geri
Yukarı