Koronavirüs testim pozitif çıktı

Virüsün yan etkisi olarak kan koyulaşması olabiliyor. Her gün bir adet kan sulandırıcı olarak coraspin içmeni öneririm.
Hastalığın sonunda da kan için D-dimer testi yaptırmalısın. Kanda pıhtı oluşumu varsa kan sulandırıcı iğne veriyorlar. Akciğer filmi de çektirebilirsin tercihen.

Hastalığı kötüleşenler kan koyulaşması yüzünden kötü oluyor. O yüzden bunları önerdim.
Sağlık ocağına telefon açıp doktorundan bu konularda bilgi alabilirsin.

Geçmiş olsun.

Bende nereden kaptığımı anlayamadım vallahi.

Vallahi hocam artık ben saldım gibi eskiden çok titizdim her şeyi kolonyayla silerdim ama artık eskiye nazaran telefonumu siliyorum eve gelince çünkü bağışıklığı ne kadar çok baskılarsam bana sıkıntısı olacağını düşünüyorum. Ama size tavsiyem kendinize iyi bakın psikolojik olarak da kendinize iyi bakın.

Bende 2 hafta önce pozitif çıkmıştım üstelik sürekli evdeydim markete falan gitmiştin oradan kaptım sanırım. 2-3 gün ateş ve ağrı oldu sonraki 1 hafta boğaz ağrısı ve öksürük oldu ciddi bir şey olmuyor tat koku kaybı olmadı. Sadece ilk 2-3 gün yataktan çıkmazsınız sonrasında hiçbir şey yokmuş gibi rahat olursun.

Bende 2 hafta önce pozitif çıkmıştım üstelik sürekli evdeydim markete falan gitmiştin oradan kaptım sanırım. 2-3 gün ateş ve ağrı oldu sonraki 1 hafta boğaz ağrısı ve öksürük oldu ciddi bir şey olmuyor tat koku kaybı olmadı. Sadece ilk 2-3 gün yataktan çıkmazsınız sonrasında hiçbir şey yokmuş gibi rahat olursun.

Cuma günü belirtiler başladı. Bugün test yaptırmaya gittik pozitif çıktı işte. Ama yataktan çıkamama gibi bir durum olmadı yani. Umarım da olmaz.

Cuma günü belirtiler başladı. Bugün test yaptırmaya gittik pozitif çıktı işte. Ama yataktan çıkamama gibi bir durum olmadı yani. Umarım da olmaz.

Herkeste aynı belirtiler olmuyor kimisi ağır geçiriyor vs bende çok yoğun geçirmedim ama yine de yataktan çıkmamakta fayda var. :D Geçmiş olsun.

Geri
Yukarı