Koronavirüs biterse dolar düşer mi?

• Konuyu başlatan efe41
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 51
  • Görüntüleme 3B
Sayın Hazine ve Su Mahsulleri Bakanımız Berat Albayrak'ın çok sevdiğim bir sözü var :

" Para-çokomel, para-çokomel, para-çokomel"

Bir süre tekrarladıktan sonra aydınlanma yaşayabilirsiniz, dikkatli olun.

Bazı dar kafalılar Berat Albayrak kaynaklı zannediyor. Doların yüksek olmasının sebebi Türkiye'de üretimin virüsten önceki gibi olmaması. Salgın biterse elbette dolar 5 6 seviyelerine inecektir.
Hangi Türkiye serveri hakkında konuşuyorsun? Biz o serverde değiliz galiba.

Madem adam ekonominin E'sinden anlamıyor ekonominin başına sen çık da seni görelim.

Çıkar o zaman kardeşim? Söyle saraya illa benim geçmeme gerek yok gayet iyi anlayan insanlar var o insanın orada olmasının tek sebebi cumhurbaşkanının damadı olması gerçi sen herhalde hep benzini 50 liralık alanlardansın daha oy vermeye devam et yakında 50 liraya aldığın benzin arabayı bile çalıştırmayacak.

Bazı dar kafalılar Berat Albayrak kaynaklı zannediyor. Doların yüksek olmasının sebebi Türkiye'de üretimin virüsten önceki gibi olmaması. Salgın biterse elbette dolar 5 6 seviyelerine inecektir.
Ekonomi konusunda iyi olsaydık GT 170 2 GB kullanacağına RTX3090 kullanıyor olurdun zeki kardeşim.

Son düzenleme:
Ciddi anlamda Anlamayan adamlar gelip gülücük atıyor, dalga geçiyor ya anlam veremiyorum bu halka. 2009 Emlak krizinde 8 Trilyon Dolar gibi Para girdi piyasaya. Şuanda 7 Trilyonluk bir küçülme yaşadı ABD aynı para tekrar piyasaya girerse düşer diyorum dalga geçiyorlar. Bilgisiz, bilgisiz konuşuyorlar.

Ciddi anlamda Anlamayan adamlar gelip gülücük atıyor, dalga geçiyor ya anlam veremiyorum bu halka. 2009 Emlak krizinde 8 Trilyon Dolar gibi Para girdi piyasaya. Şuanda 7 Trilyonluk bir küçülme yaşadı ABD aynı para tekrar piyasaya girerse düşer diyorum dalga geçiyorlar. Bilgisiz, bilgisiz konuşuyorlar.
TL'de düşüyor haberin olsun.

TL'de düşüyor haberin olsun.
TL neden düşüyor? Piyasadaki Dolar yurtdışına çıktığı için olmasın? 2010-2014 Yılları arası üretime bir bak bakalım sanki o zaman Çin seviyesinde üretiyorduk. Bende diyorum ki 7 Trilyon Dolar Dünya piyasasına girince Türkiye piyasasına da gireceği için TL sahte de olsa değer kazanacaktır. Neden TL değer kaybediyor? Çünkü piyasadaki TL artar iken piyasadaki Dolar azalıyor.

download.jpg

Üretim yapmayan ülkeler fakirliğe mahkumdur.
Umarım ülkemiz ilerleyen yıllarda güzel günler görür.
Bu ülkenin insanı çalışkan arı gibi çalışır yeter ki doğru dürüst üretim , planlama vb. olsun.
Dolar kolay kolay düşmez önümüzdeki 5 sene içerisinde , ülkede radikal değişiklikler olmadıkça bence.
Dolar yükselmiyor , TL değer kaybediyor.

Geri
Yukarı