COVID testim pozitif çıktı

Newkan

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana
Merhaba bugün test yaptırdım sonucum ilk defa pozitif çıktı sadece boğaz ağrısı ve burun akıntısı yaşıyorum. Başka belirtim olmadı şimdilik bu süreçte ne yapmam gerekiyor atlatan arkadaşlar yardımcı olabilir mi hangi tür ilaç kullanmalıyım nasıl beslenmeliyim teşekkür ederim hepinize.

İlk öncelikle bağışıklık çok önemli, kendi doktorum bana C, D vitamini ve birkaç hap verdi ama hemen size aynısını öneremem, bundan dolayı bir doktora danışmanızı öneririm. Annemden ve forumdakilerden duyduğuma göre kekik suyu gerçekten iyi geliyormuş. Beslenmenize dikkat edin, kendinizi sıcak tutun ve tavsiyem bir doktora sorun. Hiç kovid olmadım ama bilgilerimi sizinle paylaşmak istedim, çok geçmiş olsun.

Aşılıysan artık ilaç vermiyorlar. İstirahat et, bol sıvı tüket, vitamin desteği al.
Reçeteyle temin edilen ilaçlar içinse buradan tavsiye vermek doğru olmaz, aile hekimini ya da 184'ü arayıp bilgi alman gerek. Geçmiş olsun.

Geçen bende hasta oldum ve bir türlü yemek yiyemiyordum sevdiğin çorbaları içmeye çalış hem doyurucu hem de yemesi kolay ve sıcak olduğu için rahatlarsın elinden geldiğince limon tüket derim.

Merhaba bugün test yaptırdım sonucum ilk defa pozitif çıktı sadece boğaz ağrısı ve burun akıntısı yaşıyorum. Başka belirtim olmadı şimdilik bu süreçte ne yapmam gerekiyor atlatan arkadaşlar yardımcı olabilir mi hangi tür ilaç kullanmalıyım nasıl beslenmeliyim teşekkür ederim hepinize.
Başınız ağrır, ateşiniz çıkarsa Parol kullanın. Nefes darlığınız olursa hastaneye gidin. Onun haricinde ilaç kullanmanıza gerek yok. Tabii hiç duramazsanız hastaneye yine gidin.

Bütün gün TV durumun iyiyse PC oyunu oyna veya kitap oku. 7 gün boyunca evde kalıp istirahat edeceksiniz. Telefondan doktor arayıp size sürekli iyi misiniz diye soracaklar. Aşılı iseniz daha rahat atlatırsınız. Bende üşüme ve ateşim hafif yükselme ve iştahsızlık, öksürme ve boğaz acısı olmuştu. Bize ilaç verilmedi. Filyasyon ekibi gelmedi. Geçmiş olsun. Nefes ağrısı ve göğüs ağrısı bu ikisi olursa hiç tereddüt etmeden hastaneye gitmeyi ihmal etmeyin. Geçmiş olsun.

Ağır olmadığı sürece grip gibi atlatırsın hocam, ağır olursa anlarsın zaten. Onun dışında vitamin eksikliğin varsa vitamin alabilirsin doktora sorup. Bol su iç.

Dostum bir de şunu ekleyeyim nefes darlanması boğazda biriken balgamdanda olabiliyor eğer balgam olduğundan şüpheleniyorsan balgam söktürücü ilaçlar var onları kullan öksürüyorsan bırak öksür balgam çıksın rahat nefes al eğer balgam yoksa hastaneye git nefes almakta zorlanıyorsan.

Geri
Yukarı