Korsan dizi izleme sitelerinin yaratmış olduğu güvenlik zafiyetleri nelerdir?

277726

Hectopat
Makaleler
4
Sanal işletim sistemi gibi bazı önlemler almadan direkt olarak Linux sistemimizden 3.çerezleri engelli, HTTPS bağlantılı, uBlock ile reklam engelli, decelanteres eklentisi ile birlikte sadece DBX gibi oynatıcılara tıklayarak çalıştırdığımız dizi sitelerinden ne gibi güvenlik zafiyetleri ile tehlikeye gireriz? Mesela CPU, RAM kullanılabilir mi? Korsan'a tamamen karşıyım. Genellikle açık kaynak yazılım kullanırım. Benim amacım bu gibi sitelerden gelebilecek zafiyetler ve bunları nasıl kontrol veya test edebilirim? Mesela dizib*x sitesinde uBlock Origin ile kontrol ettiğimde birçok. Pwd. Et vb. sitelere bağlanarak diziyi indiriyor ve sürekli yeni bir siteye bağlantı sağladını fark ettim.

Hocam korsan işi her zaman risktir. Ne kadar güvenlik önlemleri gelişsede bu sitelerin arka planda çalıştırabileceği zararlı yazılım ve kodlar da güvenlik önlemlerine karşı yeni arka kapılar buluyorlar. Bu yüzden korsan film ve dizi siteleri son kullanıcı açısından daima tehlikelidir.

Ben de Stremio'yu merak ediyorum. Yazılım olarak güvenli fakat Torrent kaynaklardan çektiği dosyalar PC için zararlı olabilir mi acaba?

@429723 Hocam siz önermiştiniz. Açıklık getirebilir misiniz?

Ben de Stremio'yu merak ediyorum. Yazılım olarak güvenli fakat Torrent kaynaklardan çektiği dosyalar PC için zararlı olabilir mi acaba?

Korsan içerikler de her zaman güvenlik riski vardır. Bu tartışılmaz bir gerçek. Evet, bazı crack yapan hackerlar bunları temiz bir şekilde sunduğu olabiliyor ama internette bizim ulaştığımız korsan içeriklerin neredeyse hepsinde backdoor var. Bu korsan içeriklerin temizleri belki bulunabilir ama burada siber güvenlik bilgisi gerekir.- Gerçi hacker olsak bile, o Hackerlar'ın biz anlamadan içerisine backdoor koyduğunu anlamamız çok zor çünkü en iyi hackerlar bile hacklenebiliyor. Hacker olsak büyük ihtimalle korsan vb. şeylere hayatta bulaşmayız :D -

Guvenlidir, kullanabilirsiniz. Torrent sitelerindeki tekli video iceriklerini yurutuyor, .zip paketlerini falan degil yani.

Guvenlidir, kullanabilirsiniz. Torrent sitelerindeki tekli video iceriklerini yurutuyor. ZIP paketlerini falan degil yani.

Open-Source bile olsa, o uygulamayı kullandığımız için bilgilerimizi her şekilde alıyorlar ve bunun üzerinden hacklenme ihtimalimiz olabilir ve internette izlemekten daha fazla güvensizdir bence.

AdBlock gibi opensource uygulamanın bile bilgilerimizi sattığına dair bilgi öğrendim... 🤬

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı