Korsan film indirmek suç mu?

NORONR

Centipat
2009 yılında yayınlanan bazı haberlere baktığımda artık korsan ürünlerin indirilemeyeceğinin söylendiğini gördüm ama bu zamana baktığımda geçerli olmadığını görüyorum. O zaman ne diye böyle haberler yapıldı? Ve ayrıyeten korsan ürün yasaklanmışsa nasıl bu kadar korsan film sitesi var? Sadece göz korkutmak için mi yapıldı? Hakikaten indirmek suç mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
2009 yılında yayınlanan bazı haberlere baktığımda artık korsan ürünlerin indirilemeyeceğinin söylendiğini gördüm ama bu zamana baktığımda geçerli olmadığını görüyorum. O zaman ne diye böyle haberler yapıldı? Ve ayrıyeten korsan ürün yasaklanmışsa nasıl bu kadar korsan film sitesi var? Sadece göz korkutmak için mi yapıldı? Hakikaten indirmek suç mu?
Hukuken suç ama ne kadar takıyorlar o birazcık şüpheli durum. Çünkü an itibariyle filmlerin %90'ını izleyebiliyorsunuz korsandan.

Sadece bazen Google aramalarında telif hakkı atılıyor o da sadece aramadan siliyor siteyi.

Türkiye'de bunu hapis veya para cezası olarak yansıtmıyorlar diye biliyorum ama eser sahibinin izni olmadan paylaşmak ye çoğaltmak yasak.

Emeğe saygısızlık edilmiş oluyor ve evet suç.

Yeni konular

Geri
Yukarı