Bilgisayara film indirmek yasal mı?

Site işlerine bulaşmayın kendiniz için site kurmak derken korsan sitesinden bahsediyorsanız filmi sadece indirin izleyin.

Kendiniz için site kurmanıza gerek yok, bence. Büyük kapasiteli bir hard disk alın ve onu modeminize takıp FTP sunucusuna çevirin.

Hocam kendim için arşiv oluşturmak istiyorum böyle yaparsam yakalanır mıyım diye sordum.

Hocam kendim için arşiv oluşturmak istiyorum böyle yaparsam yakalanır mıyım diye sordum.
Yani site açarsanız başınız çok küçük bir ihtimal olsa bile belaya girebilir. FTP sunucusu kullanın. Girişe de şifre koyarsınız ve tamamdır. İnsanlar websitelerini şikayet edebilir ancak içeriğini göremedikleri bir sunucuyu şikayet edemezler :D

Yani site açarsanız başınız çok küçük bir ihtimal olsa bile belaya girebilir. FTP sunucusu kullanın. Girişe de şifre koyarsınız ve tamamdır. İnsanlar web sitelerini şikayet edebilir ancak içeriğini göremedikleri bir sunucuyu şikayet edemezler :D

FTP sunucusu nedir çok bilmiyorum blogger üzerinden açacağım.

Site kurmayı düşünüyorum ama sadece kendim için yine de kendimi yer sağlayıcı olarak gösterip telifte kaldıracağım başım yine de belaya girer mi?

Site düşünceni bilgi şeklinde gerçekleştir.
Yani izle, konusunu öğren, sonra düşüncelerini blog yazısı gibi ister kısa ister ayrıntılı paylaş, bu hem tümüyle sorunsuzdur, hem de yararlı bir iş yapmış olursun.

Filmlerin poster gibi kapak resimlerini kullanırsın, Youtube'daki fragmanlarına embed (sayfaya gömülü) şekilde link verirsin, ya da ünlü filmlerde kısa 1-2 dakikalık parçaları da paylaşabilirsin.

Film konusunda artık anonimleşmiş Youtube'da tümü yayınlanan eski filmleri paylaşabilirsin. Bu tip filmlere birisi çıkıp hak iddia etmediği sürece Youtube karışmaz.

Bunun dışında hosting (site barındırma) firmaları yasal olarak telif hakkı sana ait olamayan hiç bir içeriği dağıtmana (indirme şeklinde) izin vermezler. Genelde uyarı bile vermekle uğraşmadan hesabın kapatılır.

Kendi bilgisayarın üzerinden site gibi yayınladığında da bu defa kendini hedefe koymuş olursun. İnsanların çoğu iyi niyetli değildir, uğraşma.

Yeni konular

Geri
Yukarı