Korsan film siteleri ne kadar zararlıdır?

Reklam engelleyici ve https secure eklentisi kullanıyorsan sıkıntı yok. Bazen kullansanda reklam vb şeyler çıkıyor o zamanda tıklamazsan sıkıntı yok. Kaspersky artık işi bitti mcaffe de aynı şu anlık sağlam virüs koruma programı yok gözüküyor. Malwarebytes kullansanda önceden bilinen trojan ve malwareleri buluyor yeni çıkanları ya da güzel sistem çökertenleri bulamıyor. Kısaca sanal alemde arkanı koruyacaksın bilmediğin sitelere girmeyeceksin giriyorsanda eklentiler ile gir. (ad blocker ve https secure)

Bu tür sitelere girerken bir adblocker ve JavaScript blocker ile girerseniz daha güvende olursunuz. Tarayıcınızı silip tekrar kurun şifrelerinizi değiştirin ve bir de tarama yaptırın emin olunması açısından :)

Tedbiren bir tane Kaspersky tavsiye ederim. Ben kullandığım için Kaspersky diyorum. Daha iyileri varsa arkadaşlar yazsın. Sebep şöyle. Eski sistem de. Bir ara bana bir redirect virüsü bulaşmıştı. Virüs geldikten sonra Kaspersky kursan bile onu bulması zor. Zaten uğraştırıcı bir virüs. Sağ olsun YouTube'tan bir arkadaş dos sayfası açarak virüsü kaldırdı. Aklınız da bulunsun bence.

Hocam isterseniz araştırın Beef XSS diye o siteler zararlı JavaScript dolu Browser'ı silin tekrar yükleyin ve parolaları değiştirin. @Dutchman hocamız beğeni attı.
Browser'ı silmek aşırıya kaçabilir, fakat BeEF ile aynı yöntemde işleyen zararlılar mevcut. Güncel bir tarayıcıda bellek bütünlüğü sağlandığı taktirde yalıtılmış sekmelerle birlikte ciddi bir sorun yaşanmayacak. Yalnızca temkinli olmak gerek, özellikle AV yazılımlarından birkaç dakikalık bellek taraması yapmak hiçbir şey kaybettirmez.

hocam diğerlerine göre biraz abartmışsınız sanırım Tarama verilerimi temizledim ve Antivirüs taraması yaptım ama temiz çıktı. Amacınız beni korkutmak mı?
Abartmak değil de, verilerinize erişilmesi için yalnızca form doldurmanızın gerekmediğini belirtiyor. Bir siteye girip eylemde bulunmak dahi belleğe sızmaya sebep olabiliyor bazı kritik vakalarda. Örneğin tarayıcıda kayıtlı olan parolalar gibi.

Browser'ı silmek aşırıya kaçabilir, fakat beef ile aynı yöntemde işleyen zararlılar mevcut. Güncel bir tarayıcıda bellek bütünlüğü sağlandığı taktirde yalıtılmış sekmelerle birlikte ciddi bir sorun yaşanmayacak. Yalnızca temkinli olmak gerek, özellikle av yazılımlarından birkaç dakikalık bellek taraması yapmak hiçbir şey kaybettirmez.

Abartmak değil de, verilerinize erişilmesi için yalnızca form doldurmanızın gerekmediğini belirtiyor. Bir siteye girip eylemde bulunmak dahi belleğe sızmaya sebep olabiliyor bazı kritik vakalarda. Örneğin tarayıcıda kayıtlı olan parolalar gibi.

Hocam Malwarebytes taraması yaptım temiz çıktı + Google tarama verilerini temizledim cookie falan vardır diye. Bunlar yeterli değil mi?

Hocam Malwarebytes taraması yaptım temiz çıktı + Google tarama verilerini temizledim cookie falan vardır diye. Bunlar yeterli değil mi?
Yeterli, şüphelendiğiniz varsa KVRT bellek taraması da yapın, kısa sürüyor zaten.

Geri
Yukarı