Korsan oyun bilgisayara ne gibi zarar verir?

Konu amacından sapmış. Parası olan gitsin alsın, olmayanda korsan indirsin. Parası olupta almam diyende yine korsan oynasın. Para verip alan keriz olmuyorsa, korsan indirende emek hırsızı olamaz. Emek hırsızlığı yapıpta adamların oyunun mu kopyalıyoruz onun üzerinden prim kasıyoruz sanki. Oyunu oynayıp siliyoruz en basitinden. Türk yapımcıları yapsın satın alalım evelallah.

Yani kısaca götüme giymeye donum yokken gittim elle tutulmayan gözle görülmeyen bir şeye para verdim diyosun. Hani para olmaz anlarımda okadar yokluktan bahesederek GTA 5 aldım demen ne kadar saçma bi yaşam tarzın olduğunu belgeliyor.
Saçma bir yaşam tarzı mı? Götüme giymeye donum yokken aldım demedim okuduğunu anlayacak zeka seviyesine sahip olmadığın için açıklayayım. Param yoktu pahalıydı alamadım, para kazandım o sırada oyun da ucuzladı aldım diyorum. Yine karakterden bahsedicem senin bünyene ters. Neyse devam et korsanı meşrulaştırmaya elbet sen de bir şey üretirsin o zaman da senin gibileri çıkıp ürettiğini karşılığını ödemeden almak isteyecek. O zaman göreceksin işte.

Torrent dosyalarının içine virüs bile koyulabilir. Sen oyun oynarken gizlice birkaç şey uyguluyor. Sonra bilgisayarı formatlamaya kadar yolun var:(
Bırak arkadaşım herifler bi kere koymuşlar kafaya "paramız olsa da olmasa da korsana devam" diyorlar sen uyarıp da kendini yorma. İnsanlık seviyesiyle orantılı biraz da bu boşver ya.

Korsan antivirüs kullandığımı nerden biliyosun? Ayrıca parası olmayan burda onca kardeşlerimiz öğrenci arkadaşlarımız var. Ne yani güncel oyundan parası olmadığı için mahrum mu kalsınlar? Bu cümleyi kurarken acaba bende karakter varmı diye hiç düşündünüz mü? Bence sadece karakter eksikliği yok sizde.
Ne yani parası yok diye oyunları yapanlar haklarından mahrum mu kalsınlar?

Bu adamlar normalde ücretli olan bu oyun veya programları babanın hayrına mı ücretsiz sunuyor?
Sitesinde reklam vererek para kazanıyor. Yani sen ne kadar o siteye girerseniz site sahibi o kadar para kazanıyor. Ancak siteye göre değişebilir, reklama doymayıp keylogger ile banka hesabını da çalabilir. Sonuçta emek hırsızı birinden nasıl suç işlememesini bekleyebilirsin ki?

Yeni konular

Geri
Yukarı