Korsan oyunların bilgisayara zararları

İşletim sistemi
Windows 10

Atıf-18

Hectopat
Arkadaşlar dediğim gibi hep korsan oynadım bu zamana kadar ama korsan oynadığım oyunların %95'ini eski 10 yıllık 2. el bilgisayarım da oynadım yeni bir bilgisayar aldım buna daha özen göstermeye çalışıyordum ama hala korsan oynuyordum. Far Cry Primal'i korsan indirdim ve işlmeci kullanımı %90.

Oyun gereksinimleri: i3-550 4 GB RAM 1GB ekran kartı.
Benim sistemim: i3-9100F /Corsair 8 GB 3200 MHz/ RX570 Pulse 8 GB Sapphire.

Düşünün yani ilk kez böyle bir deneyimim oldu ama 3600 TL verdiğim bilgisayarın parçalarının 2 günlük olmasını istemem. Bu yüzden Epic Games'ın haftalık olarak ücretsiz verdiği oyunlara ve Steam'daki ücretsiz veya indirimli oyunlara bakacağım. Bilgisayarınız iyiyse kesinlikle indirmeyin, benim gibi 2. el 10 yıılık bir kasanız hala varsa da siz daha iyi bilirsiniz sisteminize ve kendinize iyi bakın güle güle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçekten durumu yoksa onu bilemem.
Bir yere not edip iyi bir sistem aldığımda korsan oynadığım oyunların çoğunu tekrar aldım.

Korsan kullanan kişi orijinal oyun almaz diye bir söz yok zaten hocam, eskiden korsan olarak oynadığım oyunların hepsi en fazla 2013 yılında çıkmış oyunlardı, bütün sistemi yeniledim sadece ekran kartı kaldı, onu da alınca zaten yeni oyunları oynayacağım için korsana bulaşmam muhtemelen.

Korsan indirirsin oyun bozuk çıkar, donma kasma takılma yapar, güncelleme olmaz, günlerce çalıştırmak için uğraşırsın sonuç alamazsın hiç gerek. Xbox Game Pass platformu aylık 14.99 TL karşılığında harika oyunlar veriyor 14.99 TL nedir ki siğara parası bile değil çok güncel oyunlar var Forza, metro vs gibi

Bilgisayara zararından çok insanlığa zararı var. O kadar emek verilmiş, uğraşılmış bir oyunu korsan indirmek emek hırsızlığıdır, insanlık suçudur.
Bunu devlet düşünecek. Dogru dürüst internet baglatisi yok, dijital platformlar baglanti kötüyse sorun çikartiyor fln fln. Ama tabi baglantin benimki gibi aşiri kötüyse korsan bile indirmek istemiyorsun. En iyi ve ucuz çözüm: Spotçulardan lisansli dvd almak.
Korsan indirirsin oyun bozuk çıkar, donma kasma takılma yapar, güncelleme olmaz, günlerce çalıştırmak için uğraşırsın sonuç alamazsın hiç gerek. Xbox Game Pass platformu aylık 14.99 TL karşılığında harika oyunlar veriyor 14.99 TL nedir ki siğara parası bile değil çok güncel oyunlar var Forza, metro vs gibi
Hocam sigara falan ne oluyor :D

Son düzenleme:
Korsan oyun indirmek zaten başlı başına bir suç değil mi? Adamlar o kadar uğraşmış 1-2 yıl boyunca belki 6-7 sene boyunca fakat korsan oyun indirenler bence emeğe saygı duymalılar. Ayrıca zaten bu illegal bir şey.

Hocam ben hala korsan ile alakası olmadığını düşünüyorum CPU %90 kullanılması arkada çalışan program var ise ondan da kaynaklanabilir.
Tamam işte düzgün bir yerden indirmedi ve kötü niyetli yazılım kurdu bilgisayarına diyoruz. Sistemi sömüren de o.

Yeni konular

Geri
Yukarı