Korsan oyun bilgisayara ne gibi zarar verir?

Cihazına virüs bulaşabilir.
Cihazına açık kapı bıraktığın için kimlik ve bankacılık hırsızlığına açık olacaksın. Bununla kalmayıp cihazındaki verilere karşı tarafın ulaşmasına izin vermiş oluyorsun.

Bu sebeple cihazında kırılmış oyun varsa cihaza format at ve bir daha bu hataya düşme.
Eğer bu hatayı yapmaya devam edeceksen Technopat ailenden oluşabilecek sorunlarla alakalı ve yaşadığın sorunlarla alakalı destek bekleme.
Yardım edecek üye olmayacaktır.

@Cleante başka gelirleri var. Oyunlar ilk kırıldığında reklamlı sitelere yüklenir. İndirmek için linke tıkladığında adamlar reklamdan kazanıyorlar paralarını. Daha sonra insanlar bunları başka sitelere upload ederler ve sen ''GTA 5 Torrent'' diye arattığında bununla karşılaşmazsın.
@Sîna on the Beach sizin de cevabınız bu.

Evvela korsan oyunlarda virüs veya başka türlü yazılım olması olasılığı daha fazla bu bir gerçek. Ancak güvenilir sitelerden indirildiğinde gerçekten bu oran ciddiye alınmayacak kadar düşüyor. Ben bugüne kadar korsan oyun indirdim, kredi kartı işlemleri de yaptım bir sorun oluşmadı. Korsanı desteklemiyorum ancak gerçekler böyle.

Kısacası korsan oyunların bilgisayara zarar verme olasılığı oldukça düşüktür.

Bu adamlar normalde ücretli olan bu oyun veya programları babanın hayrına mı ücretsiz sunuyor?
Site içi reklamlar ile fazlası ile kazanan siteler var :) Her torrent sitesinin trojan bulaştırdığı yok.

Korsan oyun illaki sana bir sorun çıkartacaktır. Virüs olmasa bile genelde oyunda hatalar bozukluklar olur. Ben hikayeli oyun bile olsa Steam'dan alırım hikayeli oyunları indirime girince alırım sadece.

@Cleante başka gelirleri var. Oyunlar ilk kırıldığında reklamlı sitelere yüklenir. İndirmek için linke tıkladığında adamlar reklamdan kazanıyorlar paralarını. Daha sonra insanlar bunları başka sitelere upload ederler ve sen ''GTA 5 Torrent'' diye arattığında bununla karşılaşmazsın.
@Sîna on the Beach sizin de cevabınız bu.

Evvela korsan oyunlarda virüs veya başka türlü yazılım olması olasılığı daha fazla bu bir gerçek. Ancak güvenilir sitelerden indirildiğinde gerçekten bu oran ciddiye alınmayacak kadar düşüyor. Ben bugüne kadar korsan oyun indirdim, kredi kartı işlemleri de yaptım bir sorun oluşmadı. Korsanı desteklemiyorum ancak gerçekler böyle.

Kısacası korsan oyunların bilgisayara zarar verme olasılığı oldukça düşüktür.
Site içi reklamlar ile fazlası ile kazanan siteler var :) Her torrent sitesinin trojan bulaştırdığı yok.
Korsan kullanmasını istemiyorsak insanların korkutmak gerek.:LOL: Bozuntuya vermeyin oğlum.

Yeni konular

Geri
Yukarı