Korsan oyun ile Steam'den oyun indirme

Steam'den oyunu satın aldıktan sonra indirmeyi başlatıp 1 dakika falan bekledikten sonra durduracaksın, korsan oyunun dosyalarını steamapps içindeki blackops klasörüne attıktan sonra indirmeyi devam ettireceksin bu şekilde %80-90 civarı otomatikman inmiş sayılır büyük ihtimal. Hepsini indirmene gerek kalmaz.

Bir yerden buldum. Bu yöntem işe yaramaz mı? Sonuçta Steam, dosyaların hash değerlerine göre kontrol yapıp, orijinal olmayan dosyaları indirebilir. (Tabi sıfırdan indirmek en sağlıklısı, o ayrı bir konu.)

Ben oyunları korsan indirip deniyorum, ondan sonra orijinalini satın alıyorum.
O yüzden oyunların dosyalarını yerine koyup, steamden doğrulama yapsam da indirmeye sıfırdan başlıyor.
Bunun bir çaresi yok mu ?
200 küsür oyunu sıfırdan indirmem aylarımı alır.
Helal olsun be 40 yılda birde olsa aralarda bir çıkıyor ''Orijinal'' yazan.

5 dolara yani 10 liraya orijinalini almak varken korsanla uğraşmak gerçekten saçma. Bana bir bakkal GTA4 15 lira demişti.

Birincisi oyunu orijinal aldım. Bilmeden sorgulamayın lütfen. Zaten orijinal almasam nasıl bu işlemi deneyeyim. Bende 14 gb tekrar indirmemek için uygulamaya çalıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunuzun cevabı evet ve çözümü de oldukça basit. Elimde daha önceden indirmiş olduğum(illegal) The Elder Scrolls V Skyrim Legendary Edition vardı. Daha sonra Oyun Çeviri | OyunCeviri.com | Oyunlar Artık Türkçe :)'un oyunun türkçe yamasını duyurması üzerine oyunu playstore'dan 50 liraya aldım ve hemen steam'den indirmeye başladım. Fakat TTNET ADDsı malum bana 12 saat süre verdi. Bende hemen elimdeki setupdan yüklemek istedim burada bilmemiz gereken tek şey steam'in oyun indirme ve yükleme mantığıdır. Steam oyunları önce ...\Steam\steamapps\downloading klasörüne oyunun parça parça setuplarını indirir daha sonrada ...\Steam\steamapps\common\skyrim klasörüne yükler. Burada senin yapman gereken oyunu ...\Steam\steamapps\common\XXX klasörüne kurmaktır. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Takıldığın veya tam açıklayamadığım yerleri özelden sorabilirsin.
EDİT: Korsana HAYIR.

Elimde daha önceden indirmiş olduğum(illegal) oyunu playstore'dan 50 liraya aldım ve hemen steam'den indirmeye başladım. Fakat TTNET ADDsı malum bana 12 saat süre verdi. Bende hemen elimdeki setupdan yüklemek istedim burada bilmemiz gereken tek şey steam'in oyun indirme ve yükleme mantığıdır. Steam oyunları önce ...\Steam\steamapps\downloading klasörüne oyunun parça parça setuplarını indirir daha sonrada ...\Steam\steamapps\common\skyrim klasörüne yükler. Burada senin yapman gereken oyunu ...\Steam\steamapps\common\XXX klasörüne kurmaktır. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

2019 itibari bu özellik kalktı sanırım?

2 buçuk saattir indirmeyeyim dedim Steam\Steamapps\Downloading klasöründe inmeye devam eden dosyaları silip hazır dosyaları attım lakin yine 2 saattir indirmeye çalışıyor. Duraklatıp devam ettirdim nafile.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı