Korsan oyun oynamak hakkında ne düşünüyorsunuz?

Düşünceniz nedir?

• Oy verenlerin toplamı
    153
  • Anket kapandı .
Gizli korsancılar gelir şimdi duyar kasmaya. Ülkemizde ki oyuncuların neredeyse %90'ı kullanıyor ama bu konularda nedense hiç kimse kullanıyorum demiyor.

Neyse ben korsan oynamam. Allaha şükür maddi durumum yerinde. Ama oynayanlara da vatan haini gibi muamele yapmam.

Ülkemizde ki durumlar malum. Milyonlarca genç oyun oynamak istiyor ama fiyatlar belli. Her oyuna o parayı veremeyeceği içinde korsan alıyor. Benim şahsi düşüncem durumu olanların korsan almaması yönünde.

Hele ki ülkemizde oyunların bu kadar lüks bir şey olmasına rağmen hala değersiz şeyler gibi bakan insanlar var. Oyuna para mı verilir enayi diyen ama dışarıda bir eğlence mekanına en az 5 6 bin lira veren insanlar bunlar. Bunların korsan oynamasına karşıyım. Ama durumu olmayanlara bir şey diyemem.

Fiyatların bu denli yüksek olduğu bir ülkede asgari ücretle geçinen bir bireye her oyuna 500 600 lira ver diyemeyiz. Korsan kullananların değil onları korsan kullanmak zorunda bırakanların ahlakını sorgulamalıyız.

Öncelikle anket yapmak için konuyu buraya açtığımı belirteyim.

2005 sonrası zamanlarda özellikle son 3 - 5 yıldır ekonomik olarak aşırı bir daralmaya girdik ülkece. Ayrıca ülkemizde yeni oyunların 600 - 800 TL olduğunu düşününce insanın aklına korsan indirmek geliyor.

Ahlaki olarak çok iyi bir şey değil. Hatta kötü bir şey. Ama eni sonu insanız. İstediğimiz şeyi yapmak istiyoruz.

Son olarak, oyun oynamanın hobi olduğu değil, değil lüks olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Bu da insanları korsan oynamaya itiyor.

Düşünceleriniz nedir?
Cidden sıktınız artık bir adamın bütçesi vardır orijinal oynanır bütçesi yoktur biriktirmez de o zaman da korsan indir oynar buna karışamazsınız. Siz bir şey deyince değişmeyecek

Kuruş hesabı yaparak sistem toplamaya çalışan insanlar var, forumda bile her gün insanlar sistem toplamak için başlık açıyor alabileceği en iyi ve belirlenen bütçe ile sistem toplamaya, almaya çalışıyor oyunlara 100-400 bandında para verecek konumda değil kimse bazıları subjektif bakıyor galiba duruma bugüne bugün topladığın sisteme bile dışarda çok daha kolay sahip oluyorlar burası Türkiye ve insanlar her gün önlerine çıkan engellere rağmen hayat, kaliteleri sen kısmalarına rağmen bir şekilde ulaşmaya çalışıyorlar sağlık, gıda, eğitim, teknoloji, dünyayı gezmek gibi eylemleri gerçekleştirmek artık daha da fazla zorlaşırken ve özellikle lüks olduğu düşünülen ama aslında herkesin en azından iyi kalitede bir telefona, konsola, bilgisayara ulaşması lazım lüks değildir bu ve ben vermem veremem de o kadar parayı oyuna özelikle onun yerine gezmek gibi yemek gibi daha somut daha yararlı şeylere para harcamak varken tutupta oyuna onca parayı veremem ülkede birşeyler değişmediği sürece hayat standartlarımız artmadığı sürece sonuna kadar da "korsan" olarak adlandırılan eylemi yapacam.

Kardeşim 2014 2016 yılları arasında ben de orjinal alirdim korsana karşıydım. Bir de şu ana bakın? Oyunlar uçuyor dahası her şeye zam geliyor para yetişmiyor. 3000:
1000 ev kirası (nasıl artmış ama?)
500TL alışveriş
600 Elektrik Su doğalgaz
80 100 arası elektrik
Ve aklıma gelmeyen niceleri (aidat vs) sadece bunlar ile elinde 800 TL kalıyor? Daha ne yaşıyorsun?
İlginç bilgi:10 tane AA oyun alsanız PC parası çıkıyor la :D

Geri
Yukarı