Korsan oyun paylaşımı suç mudur?

Merhaba. Korsan oyun indirip paylaşmayı düşünüyorum. Paylaşırken de link kısaltarak para kazanmayı planlıyorum. Korsan oyun paylaşan sitelerden oyunları indirip düzenlemek ve link kısaltıp paylaşmak suç mudur?

Kendininmiş gibi paylaşırsan evet suç.

Yanlış bilgi
Merhaba. Korsan oyun indirip paylaşmayı düşünüyorum. Paylaşırken de link kısaltarak para kazanmayı planlıyorum. Korsan oyun paylaşan sitelerden oyunları indirip düzenlemek ve link kısaltıp paylaşmak suç mudur?
Cracki indirdiğin yer sıkıntı yaşar sen sıkıntı yaşamazsın büyük ihtimal indirdiğin oyun virüslüyse sıkıntı yaşayabilirsin.

Korsan olan yani telif hakkı olan bir ürünü, telif hakkı maddelerinin dışında elde edersen bu korsan olur. Korsan oynamakta, yaymakta suç, tabi yersen. Bu konu ülkemizde çok üstelenmiyor ama evet kanun önünde korsan oynamakta, yaymakta suç.

Hem korsan kullanacaksın hem paylaşacaksın hem de para kazanacaksın. Kan alırlar adamdan.

Korsan oyun oynamak da paylaşmak da suç fakat ülkemizde çok üzerine düşülmüyor. Genel olarak dijital içeriklerin telif hakkının pek üzerine düşülmüyor. Avrupa ülkelerindeki gibi üzerine düşülmüyor. En basitinden korsan programların ya da PDF paylaşımlarının adamakıllı önüne geçilmiyor. Paylaşanlar hâlâ paylaşmaya devam ediyor.

Geri
Yukarı