Korsan oyun sitelerinin amacı ne?

Çalıntı hesabı satın alıp oynamayı mantıklı bulanda mantık mı arıyorsun hocam.

Ben böyle anonim forumlarda saçma insanlarla tartışmayı mantıklı bulmuyorum zaman kaybından ibaret.

İsteyen korsan oynasın parasını çöp etmek isteyen satın alsın yardıma ihtiyacı olan veya korsana sırf virüs diye bulaşmayan insanlar sırf bilgisizlikten kaybediyorlar.

Ben böyle anonim forumlarda saçma insanlarla tartışmayı mantıklı bulmuyorum zaman kaybından ibaret.

İsteyen korsan oynasın parasını çöp etmek isteyen satın alsın yardıma ihtiyacı olan veya korsana sırf virüs diye bulaşmayan insanlar sırf bilgisizlikten kaybediyorlar.
Korsan ürün hiç bir zaman güvenilir değildir. Hesap satın alan kişi de aldığı şeyin kaynağını bilmek zorunda değildir. Ne de olsa o hesaplar "paylaşımlı hesap" adı altında satılıyor. Amacım çalıntı hesabı övmek değil. Alan kişi bunu nereden bilecek?

Valla çok manasız oluyor tartışmak, isteyen istediğini yapsın işte, niye bunu konuşuyoruz biz?

Aynen öyle hocam. Bu arada bende bu tür forumlarda bu tür insanlarla pek tartışmam. 1 bilemedin 2 dolarlık istediği oyunun yanında başka oyunların da olduğu hesap satın alıyor daha bu hesabın çalıntı olduğunu bilmek zorunda mıyım diyen birinden nasıl bir tartışma beklersin orası da ayrı bir ironi. E O çalıntı hesap senden de çalınacak ve bir başkasına satılacak sonuçta. Dediğin gibi isteyen istediği şekilde oynayabilir. İster korsan oynar ister gider parası neyse verir öyle oynar ama işte tutup buna kulp takmaları, mazeret saymaları ya da o etik ama bu değil demeleri yok yok mu işte o çok komik oluyor.

Siz bu kafayla nasıl yaşıyorsunuz?
Siz bu kafayla nasıl yaşıyorsunuz? Eğer her şeyi orijinal, hakkıyla almayacaksanız ne anlamı var?

Şirketin hakkını savunurken, 3. parti satıcının hakkı ne olacak? Ortada emek savunuyorsanız, onu da savunup, orijinalini alacaksınız. Bir taraftan öyle deyip, diğer taraftan eski yok diye bahane bulup korsan kullanmak olmaz.

Bak, eBay'de satılıyor kutulu hali, onu al o zaman derler insana.

Doğru bize ne? bize bir katkısı oluyor mu? Olmuyor. Konuşmaya gerek bile yok.
Hiçbir katkısı olmuyor, böyle korsan hırsızlıktır diyenler, eski oyunları korsanlamayı normal buluyor, dizi film sitelerinden korsan izlemeyi normal buluyor, korsan yazılım, Windows kullanmayı normal buluyor, korsan şarkı dinlemeyi normal buluyor.

Bu fikri savunuyorsan eğer her şeyi orijinal al, dediğinin arkasında dur en azından.

Neyse, herkes dilediğini yapsın.

Korsan ürün hiçbir zaman güvenilir değildir. Hesap satın alan kişi de aldığı şeyin kaynağını bilmek zorunda değildir. Ne de olsa o hesaplar "paylaşımlı hesap" adı altında satılıyor. Amacım çalıntı hesabı övmek değil. Alan kişi bunu nereden bilecek?

Dostum ortak hesaplar gerek geri alınabilmesi ile, gerek Online oynayamaman sebebi ile tercih edilmemeli.

Korsan oynamak her daim daha iyi virüs riski vs yok çünkü hepimizi tecrübeli sayıyorum. Reddit'de yabancı dilde birkaç arama yaparak kolayca nasıl korsan indirebileceğini öğrenebiliyorsun.

Geri
Yukarı