Korsan Oyuna Karşı Olanlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Komiksiniz. Ne kadar meraklısınız para vermeye. Ne kadar zor kazanıldığını öğrenmemişsiniz de ondan.
Senin oyuna vereceğin 500 liraya millet gece gündüz çalışıyor.

Abartmasanız diyorum artık? Benim gördüğüm en pahalı oyun 400TL ile Death Stranding. Onuda 200TL'ye almıştım.

Komiksiniz. Ne kadar meraklısınız para vermeye. Ne kadar zor kazanıldığını öğrenmemişsiniz de ondan.
Senin oyuna vereceğin 500 liraya millet gece gündüz çalışıyor.
Ben alamadığım oyunu oynamıyorum.
Siz böyle devam edebilirsiniz o zaman. "Senin hakkın yok oynamaya. Paran yoksa oynayamazsın" falan ne oluyor?
Hakkı olduğunu nasıl savunabilirsiniz? Korsan kullanmak bir suç.

Korsan karşıtı değilim. Fiyatlar gerçekten uçuk ve evet zorundayız kimse kusura bakmasın ama 18 senelik oyuna ne 50 tl ne de 20 dolar verilmez (o oyunu seven çok az kişiden biriyim). Oyuna para vermek enayiliktir demiyorum, sonuçta geçimini öyle sağlayan insanlar var. Uyanıklara kullanma derim ama parası olmayanlar veya öğrenciler ne yapsın?
Bir de aynen, oyunları crack kullanana "GoRsaN GullanMayin" diyenler oyun hariç her şeyi korsan kullanıyor.
Not : Bilgisayarda sadece Windows ve WinRAR korsan değil. Oyunda da MW2'yi IW4x olarak kullanıyorum. Orijinal değil ama korsana girmez.

Oyunu geliştiren adam parayı ağaçtan topluyor zaten, oyun yazmak 5 dakikasını almıyordur (!)
Kardeşim siz anlamıyor musunuz? Parası olan adam parasını veriyor zaten.
Oyunu alacak maddi durumu olmayanlara hakkı yok falan diyorlar. Bunun saçmalığını konuşuyoruz.

Fakirin haliden zengin ne anlar arkadaşlar uzatmayın. Birbirinizin kalbinizi kıracaksınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…