Çözüldü Korsan oyunda bir şey varsa silince gitmiş midir?

• Konuyu başlatan efew0
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 762
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

efew0

Decipat
Makaleler
2
Yer
Kocaeli
Biraz saçma bir soru olacak ama kafama takıldı. 1-1.5 ay önce korsan oyun OynamaK'den hoşlanmayarak ETS 2 indirmiştim. İndirime girince hemen satın alıp Orijinali'ni indirdim sonradan. Korsan ETS 2'yi silerken de Revo Uninstaller kullandım. Şimdi sitenin tam ismini vermeyeceğim ama sansürlü bir şekilde verebileceğimi düşündüm. Site sormanız gerekirse yazın yazacağım sonradan silerim.

Korsan oyunlar kopya korumayı indirerek sahte yazılım oluşturur ve bilgisayarın antivirüs programı vb sahte yazılım virüs olarak algılar. İndirilen çoğu oyunda virüs yoktur yani öyle her indirdiğiniz sahte yazılımli üründen virüs bulaşmaz. Örnek NFS unbound kırılmadi eğer kırılmış lan diyerek bir program indirirsen yersin virüsü, belli başlı siteler bulunmakta onlarda hiçbir şey yoktur örneğin.

Korsan oyunlar kopya korumayı indirerek sahte yazılım oluşturur ve bilgisayarın antivirüs programı vb sahte yazılım virüs olarak algılar. İndirilen çoğu oyunda virüs yoktur yani öyle her indirdiğiniz sahte yazılımli üründen virüs bulaşmaz. Örnek NFS unbound kırılmadi eğer kırılmış lan diyerek bir program indirirsen yersin virüsü, belli başlı siteler bulunmakta onlarda hiçbir şey yoktur örneğin.
Hocam ban yemeyi göz önüne alıyorum site ismi şu görünce beğeninde değiştireyim.

Son düzenleme:
Bununla ilgili net cevap vermek olmaz. Bir yazılımcı olarak bir yerde dosya saklamaya hiç uğraşmazdım. Direkt Windows Run execute'te bir şeyler çalışsın diye Regedit'e basardım. Sonuçta bunu bir virüs programı yakalayamaz. Bu yöntemi çok kullanıyorlar. Kesin konuşmamakla beraber Crackli oyun dosyalarını silmek virüsü silmek anlamına gelmiyor ve antivirüs programıyla tarattığınızda bir şey bulunmamasıda virüs bulunamayacağı anlamına gelmiyor. Log file oluşturup rarlayıp bir yere mail bile gönderebilir. Mümkünse temiz formata kadar o bilgisayarda kredi kartı bilgilerinizi ve önemli şifrelerinizi kullanmayın.

Hocam ban yemeyi göz önüne alıyorum site ismi şu görünce beğeninde değiştireyim. Oyun! Nd! Rc|up

Coluk, cocuğun kurdu bir site muhtemelen kanımca pek de bir şey olmaz onlarda gidiyor başka siteden alıyor sıkıntı o başka siteye bağlı hangi site vb.

Bununla ilgili net cevap vermek olmaz. Bir yazılımcı olarak bir yerde dosya saklamaya hiç uğraşmazdım. Direkt Windows run Execute'te bir şeyler çalışsın diye Regedit'e basardım. Sonuçta bunu bir virüs programı yakalayamaz. Bu yöntemi çok kullanıyorlar. Kesin konuşmamakla beraber crackli oyun dosyalarını silmek virüsü silmek anlamına gelmiyor ve antivirüs programıyla tarattığınızda bir şey bulunmamasıda virüs bulunamayacağı anlamına gelmiyor. Log file oluşturup rarlayıp bir yere mail bile gönderebilir. Mümkünse temiz formata kadar o bilgisayarda kredi kartı bilgilerinizi ve önemli şifrelerinizi kullanmayın.

Hocam artık o muhhabeti yapmıyorlar fazla, Ruslar işin ehli olarak o uğraştırıyor diye vazgeçmişler artık piyasa sadece bir mesaja bakıyor bir link tiklamalik iş 30 saniyede her şeyi patlatıp üstlerine alıyorlar. Artık anlayacağınız crack vb ile uğraşmiyorlar.

Bilmediğiniz sitelerden korsan oyun, program filan indirmeyin. İnternette herkesin bildiği güvenilir siteler var; hatta Reddit'te ilgili subredditte önerilen siteler, kaçınılması gereken siteler, kaçınılması gereken release grupları diye listeler var. Buradan isim veremeyeceğim, ama öyle kafanıza göre google araması yapıp da çıkan linkten indireyim derseniz %100 virüs bulaşır.

Bilmediğiniz sitelerden korsan oyun, program filan indirmeyin. İnternette herkesin bildiği güvenilir siteler var; hatta Reddit'te ilgili subredditte önerilen siteler, kaçınılması gereken siteler, kaçınılması gereken release grupları diye listeler var. Buradan isim veremeyeceğim, ama öyle kafanıza göre Google araması yapıp da çıkan linkten indireyim derseniz %100 virüs bulaşır.

Sonra kendinizi CS 1.6 inidireceğim diye bilgisayarıma virüs bulaştı gibi konular açarken bulursunuz.

Bilmediğiniz sitelerden korsan oyun, program filan indirmeyin. İnternette herkesin bildiği güvenilir siteler var; hatta Reddit'te ilgili subredditte önerilen siteler, kaçınılması gereken siteler diye liste var. Buradan isim veremeyeceğim, ama öyle kafanıza göre google araması yapıp da çıkan linkten indireyim derseniz %100 virüs bulaşır.
Hocam arkadaşlarımın önerdiği siteden indirdim. Arkadaşımda yıllardır Korsan oyun oynayan biri olduğu için onun için o siteden indirdim.

Hocam arkadaşlarımın önerdiği siteden indirdim. Arkadaşımda yıllardır Korsan oyun oynayan biri olduğu için onun için o siteden indirdim.
Sonuçta bunun garantisi yok, o site de fark etmemiş olabilir, sonuçta onlar Usenet'ten ya da yabancı bir siteden filan indirip kendi sitelerine yüklüyordur. İndirdiğiniz dosyayı kendi antivirüs programınızın yanında bir de Virustotal'den tarattırıp kontrol etmek lazım.

Sonuçta bunun garantisi yok, o site de fark etmemiş olabilir, sonuçta onlar Usenet'ten ya da yabancı bir siteden filan indirip kendi sitelerine yüklüyordur. İndirdiğiniz dosyayı kendi antivirüs programınızın yanında bir de Virustotal'den tarattırıp kontrol etmek lazım.
Hocam 7GB'lik dosyayı virüstotal'de taratmak bir tık imkansız gibi.

Geri
Yukarı