Korsan Oyundan Bilgisayara Virüs Bulaşır Mı?

blademasterkayle

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar normalde emek hırsızlığına karşıyım, fakat şöyle bir gerçek var. Zaten bilgisayarı toplayana kadar canım çıktı, bir de oyuna 90 TL verebilecek gücüm yok. Sadece bir oyundan virüs bulaşabilir mi? Nasıl anlarım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Crack dosyası zaten bir nevi virüs sayılır ama tam olarak değil. İndirdiğin kaynağa bağlı olarak değişebilir. Virüs taraması yaparsan anti-virüs programın crack dosyasını virüs olarak algılayacaktır. Doğru kaynaktan indirdiğin sürece sıkıntı olacağını sanmam.

Crack dosyalarını otomatik olarak virüs programları genel de virüs olarak algılar. Çünkü o dosya resmi bir dosya değil. Ancak bu her zaman kötü bir şey anlamına gelmez. Yine de ben önermem. Çünkü bu tarz olaylar da donanımınızı etkileyecek kadar sıkıntılı virüsler ortaya çıkabilir.

Bende Avast var önceden crackli oyun indiriyordum dosya şifreli oluyordu virüs programı şifreli olduğu için tarıyamıyordu. İşte çıkarttıktan sonra da taratıyordum en son bir oyun indirdim aynı siteden adını vermiyorum gene tarattım bişey yok oyuna gireyim dedim tıklayınca CMD açıldı direkt kapattım ondan sonra crackli oyun yok :)

Virüslü olabilir ama 10 yıllık korsancıyım bilgisayarıma bir şey olduğunu görmedim. (Tabii doğru kaynaklardan indirdiğim için, yanlış kaynaklardan indirdiğimde bilgisayar ölmüştü...)

Yeni konular

Geri
Yukarı