Korsan oyunla bilgisayara virüs bulaşmış olabilir mi?

archiaode

Decapat
Daha fazla  
4 gün önce Steam üzerinden bulamadığım için Torrent Dark Souls prepare to die Edition indirdim (PC özelliklerim diğer souls oyunlarını kaldirmiyor). Bugün de hiç bilmediğim bir virüs programı üzerinden (rav endpoint protection) Dark Souls dosyasında ve başka bir dosya da virüs olduğunu iddia ediyor. Risk. Hackutility ve hosts. Hjack isimli. Sorun şu ki rav endpoint protection isimli bir virüs programını ben indiremedim, ilk defa görüyorum ve tarih olarak da bugün saat 11 civarında olduğunu gösteriyor ancak bana bu ileti geldiğinde saat 2 civarıydı ki o saatte PC de açık değildi. Eğer bu virüs ise bunu nasıl temizleyebilirim? İlla format attırmam gerekli mi?

Söylemeyi unutmuşum avg antivirüsten böyle bir uyarı almamıştım.

Son düzenleme:
4 gün önce Steam üzerinden bulamadığım için Torrent Dark Souls prepare to die Edition indirdim (PC özelliklerim diğer souls oyunlarını kaldirmiyor). Bugün de hiç bilmediğim bir virüs programı üzerinden (rav endpoint protection) Dark Souls dosyasında ve başka bir dosya da virüs olduğunu iddia ediyor. Risk. Hackutility ve hosts. Hjack isimli. Sorun şu ki rav endpoint protection isimli bir virüs programını ben indiremedim, ilk defa görüyorum ve tarih olarak da bugün saat 11 civarında olduğunu gösteriyor ancak bana bu ileti geldiğinde saat 2 civarıydı ki o saatte PC de açık değildi. Eğer bu virüs ise bunu nasıl temizleyebilirim? İlla format attırmam gerekli mi?

Hocam format atmanız güzel olur. Eğer indirdiğiniz site tavsiye edilmiyorsa tabii virüs bulaşmış olabilir. Trojan olabilir. Korsan işin içine girince böyle şeyler muhtemel.

Söylemeyi unutmuşum AVG antivirüsten böyle bir uyarı almamıştım.

Bence bir Kaspersky+malwarebites ile taratın.

Hocam crack grubunun adı nedir?

Genel olarak orijinal oyunları sertifasını bozacak bir dizi crackler hazırlanıyor bunlar sayesinde oyunları sertifikasız oynayabiliyorsunuz fakat bu cracklerin çalışma mantığı güvenlik duvarında bile virüs olarak görünüyor. Çoğu crack içerisindede gömülü trojan oluyor yani siz oyun aktif ederken Trojan'a izin vermiş oluyosunuz.

O program büyük ihtimalle Torrent'in yanına reklam olsun diye konulmuştur yanlışlıkla bunu da istiyorum tikini görmeden kutuyu işaretli bırakmış olabilirsiniz oyunu kurarken. Bir virüs taraması yapın ve lütfen belli başlar Torrent sitelerindeki belli başlı kullanıcılar (özellikle seedi çok olanlar) haricinde dosya film vb... İndirmeyin.
Edit: Virüs programları crackleri tehlikeli olarak görür, crackın kaynağı güvenilirse çok takmayın uyarıları izin verin geçin(Dediğim gibi "güvenilir" olanları, onları bulmak zor)

RAV'a güvenmeyin, aşağıdaki araçlarla tarama yapın ve sonucu paylaşın.

Hocam format atmanız güzel olur. Eğer indirdiğiniz site tavsiye edilmiyorsa tabii virüs bulaşmış olabilir. Trojan olabilir. Korsan işin içine girince böyle şeyler muhtemel.

Site ismi vermek yasak mı bilmiyorum ama Dark Souls prepare to die Edition indir yazınca en üstlerde çıkan bir site.

Bence bir Kaspersky+malwarebites ile taratın.

İndirip bakayım. Az önce de AVG üzerinden tam tarama bitti ama bir şey bulunamadı diyor hala.

O program büyük ihtimalle Torrent'in yanına reklam olsun diye konulmuştur yanlışlıkla bunu da istiyorum tikini görmeden kutuyu işaretli bırakmış olabilirsiniz oyunu kurarken. Bir virüs taraması yapın ve lütfen belli başlar Torrent sitelerindeki belli başlı kullanıcılar (özellikle seedi çok olanlar) haricinde dosya film vb... İndirmeyin.
Edit: Virüs programları crackleri tehlikeli olarak görür, crackın kaynağı güvenilirse çok takmayın uyarıları izin verin geçin(dediğim gibi "güvenilir" olanları, onları bulmak zor)

Oyunu indirdim onda da kurulumu için program gerekiyormuş yorumlarda yazan Daemon Tools Lite'yi indirip kurdum belki oradan da olmuş olabilir mi? Az önce AVG üzerinden tam tarama başlatmıştım o bitti oradan da bir şey çıkmadı şimdi Kaspersky indirip bakacağım.

Rav'a güvenmeyin, aşağıdaki araçlarla tarama yapın ve sonucu paylaşın.

Teşekkürler hocam bakıyorum şimdi.

Rav'a güvenmeyin, aşağıdaki araçlarla tarama yapın ve sonucu paylaşın.

Rkill indirip hepsi durana kadar bekledim sonra Kaspersky virüs removal tool indirip tarattım.
Found: 0
Neutralized: 0
Quarantined: 0 olarak gösteriyor.
Rkill textte ki yazıları da buraya atayım mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı