Korsan oyunlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Oyunlar üzerinden örnek vereyim. Parasını versek de hiçbiri oyun bize ait olmaz. Bize oynamamız için bir lisans verilir.

Mesela Windows 10. Parasını verir orijinal kullanırsın ama Microsoft zorla güncelleme getirir. Kapatsan da bir şekilde geri açar. Bilgisayarından veri toplar vs vs.
Hocam o zaman her aldığınız oyunu size özel yapsınlar.
Böyle bir mantık olamaz, adamlar oyuna binlerce belki milyonlarca para yığıyor ve siz hâlâ (durumu olanlar) korsan oynama taraftarısınız.

Sorum başlıktadır, düşüncelerinizi merak ediyorum.

Benim düşüncem:
Bence korsan normaldir, tabii ki önermiyorum. Ama bildiğiniz üzere günümüzde oyun fiyatları uçmuş durumda. Ülkenin gençleri de oyun oynamak istiyor. Bu yüzden mecburen korsana yöneliyor. Ülkemizdeki çalışma şartlarında (ortalamanın altındakilerden bahsediyorum) 1 haftanızı sadece 1 oyun almak için harcıyorsunuz. Bunun olmasını istemeyenler ise mecburen korsan alıyor.

PS4'te oyunları indirimde alırım ama PC'de korsan baba oley😎😎😎

Hocam o zaman her aldığınız oyunu size özel yapsınlar.
Böyle bir mantık olamaz, adamlar oyuna binlerce belki milyonlarca para yığıyor ve siz hâlâ (durumu olanlar) korsan oynama taraftarısınız.
Ben korsan oynama taraftarı değilim ki. Mesajlarıma bir göz atın isterseniz :)

Şimdi hiç kimse birbirini kandırmasın, illa ki şimdiye kadar bir kere olsa bile kullanmışızdır. İlk bilgisayar aldığım zamanlar kartım olmadığı için crack ETS2 ve Mirrors Edge oynamak zorunda kalmıştım ama kart aldıktan sonra ikisininde orijinalini alıp kullanmaya başladım. Benim içimde bir şüphe uyandırıyor. O yüzden orijinali olmadan duramam.

Şimdi hiç kimse birbirini kandırmasın, illa ki şimdiye kadar bir kere olsa bile kullanmışızdır. İlk bilgisayar aldığım zamanlar kartım olmadığı için crack ETS2 ve Mirrors Edge oynamak zorunda kalmıştım ama kart aldıktan sonra ikisininde orijinalini alıp kullanmaya başladım. Benim içimde bir şüphe uyandırıyor. O yüzden orijinali olmadan duramam.
Kullanmadık demiyoruz zaten. Durumu olupta kullanmayanlar için konuştum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı