Korsana karşı mısınız?

Kullanılmaması lazım emeğe saygısızlık.

Hayır dolar kuru yüksek olduğundan Windows lisansından tut tüm oyunları, YT Premiumu (Vanced), TV kanallarını ve dahasını para vermeden izliyorum korsana karşı çıkılmamalı.

Korsana karşı olmak isterim ama elimden bir şey gelmiyor bu ekonomide. İster istemez korsana yöneliyorum. Ha param olsa her şeyi orijinal alır mıyım? Almam. Hak ediyorsa orijinalini kullanıyorum.

İlk korsana başlama tarihim 2001 ve bir PlayStation 1 oyunu olan Crash Bash, korsana karşı değilim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır dolar kuru yüksek olduğundan Windows lisansından tut tüm oyunları, YT Premiumu (Vanced), TV kanallarını ve dahasını para vermeden izliyorum korsana karşı çıkılmamalı.
Ekonomi kötü diye, şirketleri cezalandiralim. .d
Ekonomi kötü otobüse kaçak binelim, kaçak sinemaya girelim, kaçak konsere katılalım. Sonra dolar kuru yüksek diye kaçak kullandim diyelim. İyiymiş.

Otobüse para ödemeden binmekle oyunu crack kullanmak bir olmuyor.
Hayır oluyor. Sen binsen de, binmesen de otobüs o güzergahı gidecek. Sen binip para vermezsen şoförün ve yakıtın parasını ödemeden kaçak bir şekilde ulaşım için kullanmış oluyorsun. Bakınca başkalarından aldigiyla açığı kapatıyor hatta kâr ediyor ama sen şoförün hakkını vermedin. Seni taşırken kullandığı yakıtı ödemedin. Şoförün emeğini çaldın.

Benzeri oyunlar ve yazılımlar için geçerli. O yazılımı sana sunan yazılımcı belki başka kullanıcılardan parasını aldı, elektriğini, cihazını ödedi hatta kâr bile etti ama sen onun emeğinin karşılığını ödemeden yazılımını korsan olarak kullandın.

Durumun varsa yada oyun ucuzsa(0,x-350) crack bence saçma. Para biriktir al ama uzun vadede iliğini sömürecek bir masaüstü uygulaması varsa bunu profesyönel olarak işe dökmemişsen korsan'ı tek seferlik kullanma taraftarıyım. Kısacası olabildiğince hak yemekten kaçın.

Herkes kaçak binerse otobüse? Ne olur, kurduğun işin ne anlamı kalır? Crytek bu yüzden batma derecesine geldi bence oyunları dilden dile destan gibi gezer. Fakat korsandan dolayı ben hakettiği değeri göremediğini düşünüyorum. Burada o işi tek sen yapmıyorsun sonuçta sen yaparsan başkalarıda yapar. En azından ben kendimce o kısımda olmamaya çalışırım.

Arkadaşlar bu konu bence tartışmaya kapalı sonuç olarak suç uzatmayalım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…