Korsana karşı mısınız?

kimin hikaye yazdığından emin olma bence , önüne gelen küfür etsin diye yazmadım sadece kendi görüşümü paylaştım, saçma geldiyse mantıklı gördüğün yorumları dikkate al onları yorumlarsın.
Eleştiri yapıyorum , eleştiri kaldıra bilmelisiniz bence.

Karşı değilim ancak kullanmam, sonuçta PC'yi beleş bulmadık. Ne olduğu belli olamayan sitelerden oyun indirmek yerine hiç bulaşmam daha iyi.

Kullanana da hak veririm, bir oyuna 1000₺ vermek çok saçma. İstediği kadar kaliteli olsun..

Netflix tarzı yerlerde abonelik almak mantıklı olabilir, çok pahalı olan şeyler değiller ancak oyun tarafı öyle değil, insanlar mecbur korsan kullanıyor.

(Kendim YT Premium ve Netflix kullanıyorum ve korsan kullanmaya gerek duymuyorum)

Evet. Özellikle korsan yazılım ve oyun en başta kişinin kendisi için sorun. Sisteme zararlı yazılım bulaşabilir ve önemli bilgilerini ya da hesaplarını çaldırabilirsin.

Her şey de korsan değil bence. Abartmaya gerek yok. Örneğin çok eski bir oyunu ele alalım. Piyasadan kalkmış, satışı yok, emulatör ile vs. oynanıyor ise bu yine oyunu bedava ve yasal yapmıyor ama bir abandonware olduğu için de kimse takmıyor ve Nintendo gibi takıntılı firmalar dışında yasal bir yaptırım falan da olmuyor. Örneğin Atari, Commodore 64, Amiga, MS-DOS gibi sistemlerin oyunları.

Korsana karşı değilim fakat şunu bilmenizi isterim. Korsan indirmeyi seçerseniz bilmeden bir virüs bile indirmiş olabilirsiniz bu yüzden Riot gibi şirketler sizde kalıcı yasak atar.

Bütçesi olan alır, olmayan da korsan kullanır. Etik mi sorusunun cevabı belli ama zaten alamayacak kişilerin korsan kullanmasının şirkete bir zararı olduğunu sanmıyorum. Asıl sorun satın alabileceği halde korsan kullananlarda.

Geri
Yukarı