Korsana karşı olmak

Tek çözüm korsan siteleri kaldırmak yapanları da ceza kesmek.

İnan herkes karşıdır ama maalesef Türkiye'nin sıkıntısı olduğundan doalyı maddi yandan oyunlar pahalı yani. Bizim insanlarımız asgari ücretle gidip bir oyuna 300-400 TL verecek güçte değil açık konuşalım.

Zaten birçok programın açık kaynaklı alternatifler var. Oyunlar desen Epic Games sürekli ücretsiz oyun dağıtıyor, Steam deli gibi indirim yapıyor yok sonbahar indirimi yok cadılar bayramı indirimi falan.

Ayrıca korsan kullanmasına bahane olarak param yok diyenleri anlamıyorum. Alma o zaman? Ben de gidip bir oyuna 400-500 lira, bir programa aylık 150-300 lira veremem ama bunu bahane ederek korsan indirmem.

Adam babasının hayrına çıkartmıyor oyunu. Bir emek var sonuçta. Kimse de sana 400 TL'lik oyunu hayrına kırmaz. İçine sihirli(!) bir karışım katıyorlar. Biraz Trojan, biraz Adware vs.

Ne dersem diyeyim, "Korsana yönlendirme" uyarısı alacağım için demiyorum.

Diyelim ki şu an 50 TL var. Hemen şimdi alma oyunu. Para biriktir bir hafta sonra al.

Ben daha önce kullandım ama artık tövbe ettim. Hadi bak anlarım GTA 5'i korsan yüklersin. Kesinlikle destek vermiyorum ama sonuçta oyun 180TL, az para değil. Az da olsa bir sebebi var değil mi? Bre insafsız, 10TL'lik Among Us'ı neden korsan indiriyorsun ya? 10TL ya, 10TL'lik oyun alamıyorsan oyun oynama zaten.

Ben karşıyım, kullanmıyorum. Başkası kullanıyorsa benim işim değil, kullansın. Zaten bu ekonomide korsan kullanan adama bir şey diyemem ki. Oyunlar ucuz olsa evet, korsan kullananlara karşı çıkabiliriz ama durum öyle değil. Ucuz olan oyunu korsan indiren adamı da kendimce kınarım. Mesela The Witcher 3, her indirim 15-20 TL'ye düşüyor. Gidip bu oyunu korsan indirmezsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…