Korsana karşı olmak

Zaten birçok programın açık kaynaklı alternatifler var. Oyunlar desen Epic Games sürekli ücretsiz oyun dağıtıyor, Steam deli gibi indirim yapıyor yok sonbahar indirimi yok cadılar bayramı indirimi falan.

Ayrıca korsan kullanmasına bahane olarak param yok diyenleri anlamıyorum. Alma o zaman? Ben de gidip bir oyuna 400-500 lira, bir programa aylık 150-300 lira veremem ama bunu bahane ederek korsan indirmem.

Youtubers Life 114 lira olmuş hocam.

Diyelim ki şu an 50 TL var. Hemen şimdi alma oyunu. Para biriktir bir hafta sonra al.

Bir konuda korsana karşı olduğumu belirttim. Ve her ne kadar soruya cevap vermiş olsam da korsana karşı olduğum için mesajı -8 olarak gördüğümde şaşırdım. Sizin korsan hakkında düşünceleriniz ne? Ben sonuna kadar karşıyım. Kul hakkı sonuçta. Hayatımda hiçbir şekilde korsan kullanmadım ve kullanmayı da düşünmüyorum.
Ben daha önce kullandım ama artık tövbe ettim. :D Hadi bak anlarım GTA 5'i korsan yüklersin. Kesinlikle destek vermiyorum ama sonuçta oyun 180TL, az para değil. Az da olsa bir sebebi var değil mi? Bre insafsız, 10TL'lik Among Us'ı neden korsan indiriyorsun ya? 10TL ya, 10TL'lik oyun alamıyorsan oyun oynama zaten.

Ben karşıyım, kullanmıyorum. Başkası kullanıyorsa benim işim değil, kullansın. Zaten bu ekonomide korsan kullanan adama bir şey diyemem ki. Oyunlar ucuz olsa evet, korsan kullananlara karşı çıkabiliriz ama durum öyle değil. Ucuz olan oyunu korsan indiren adamı da kendimce kınarım. Mesela The Witcher 3, her indirim 15-20 TL'ye düşüyor. Gidip bu oyunu korsan indirmezsin.

Geri
Yukarı