Korsanı çok abartmıyor musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öncelikle anime fotoğrafı olan birine ciddiye almadığın için ben özür diliyorum. Kurallar belli açıp okuyun orada "Korsana Destek Vermiyoruz" yaziyorsa benim verebileceğim cevap budur. Birine cevap verirken ya da sallarken ne olup bittiğine bir bak. Benden engel yiyeceksiniz belli ki anlaşmayacağız. Kendini sürekli "haklı" gören biriyle anlaşmak imkansız...
Adam zaten korsana destek vermeme olayını abartıyor muyuz diye soruyor sen ise hala aynı şeyi söylüyorsun. Mesaj yazmak için yazma. Haklı görüyorum kendimi evet çünkü bu konuda haklıyım. Ayrıca beni engellemen benim için çok iyi olur. Anime profil fotoğrafı olan birini bu forumda görmek istemem.

Seninle bir ara tartışığımız için bildirimini gördüğümde dedim aha giydirmiştir kesin :D Ama beni savunmuşsun. Teşekkürler dostum.

Aynı kafadaki kişiler bu videoyu da dislike yağmuruna tutuyor. Sanırım mantık şöyle işliyor; benim korsan kullandığımı başkası da korsan kullanırsa sorun yok, benim para verdiğimi başkası korsan kullanırsa çok kötü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bein Sports gibi yayın kuruluşları işlerini doğru yapmadığı ve kullanıcı memnuniyetine önem vermediği için desteklenmiyor. Çevremde korsan maç yayını izleyen herkes Bein Sports'un bu muamelesi yüzünden kullanmıyor.

Her ne olursa olsun forumda ki kural ile verdiğiniz örnek uyuşmuyor. Önceki yanıtımda dediğim gibi : Technopat kurumsal olarak korsan kullanımına karşıdır gibi bir durum yok. Technopat Sosyal'de korsan oyun/yazılım vs. konularına destek vermiyoruz. Bu ikisi farklı şeyler.

Bein Sports gibi yayın kuruluşları işlerini doğru yapmadığı ve kullanıcı memnuniyetine önem vermediği için desteklenmiyor. Çevremde korsan maç yayını izleyen herkes Bein Sports'un bu muamelesi yüzünden kullanmıyor.

Her ne olursa olsun forumda ki kural ile verdiğiniz örnek uyuşmuyor. Önceki yanıtımda dediğim gibi : Technopat kurumsal olarak korsan kullanımına karşıdır gibi bir durum yok. Technopat Sosyal'de korsan oyun/yazılım vs. konularına destek vermiyoruz. Bu ikisi farklı şeyler.

Olsun sonuçta bünyesinde onca insan çalışıyor emek veriyor. Saatlerce çekim yapan kameramanın ne suçu var? Bu mantıkla gidersek mesela No Man's Sky oyununu korsan oynayabiliriz kullanıcı memnuniyetine zamanında önem vermediklerinden ötürü. İkisi de aynı anlama geliyor.

Korsan önermeyin, savunmayın.
Sansür falan çok umurumda değil kitap dışında neredeyse her şeyimi korsan kullanıyorum çok mutluyum.

Aynı kafadaki kişiler bu videoyu da dislike yağmuruna tutuyor. Sanırım mantık şöyle işliyor; benim korsan kullandığımı başkası da korsan kullanırsa sorun yok, benim para verdiğimi başkası korsan kullanırsa çok kötü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Reklam güzel ama bu yayınları korsan izlemelerinin sebebi Digitürk'ün veya Bein Sports'un acayip şekilde kazık sokması. Sadece spor kanalları için iki kat fazla ödüyorduk.

Kural kuraldır, konu kilitlemede abartı bir şey yok ama üyelerin "korsana destek yok" tavırları ve cümleleri abartı. Adamın yardıma ihtiyacı var, mesela Windows bozuk; bakıyor korsan, "korsana yardım yok" yazıyor sonra bir de tartışmaya giriyor. Bu kişilerin çoğunluğunun dizibox gibi sitelerden dizi-film izlediğine o kadar eminim ki. Madem öyle, hiç cevap verme; niye adamı küçük düşürmeye ya da tartışmaya girmeye çalışıyorsun? Ben mesela korsan olsun olmasın elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum. Şimdiye kadar bir zararını görmedim.

Neden ben çıkıyorum, o çıksın. Sana iyi konuşmaya çalıştıkça halen sert konuşuyorsun.

Yine giydirdi :D Malum partili bir kişiyi savunmuştun. O zaman tartıştık.
Öncelikle bu forum kavga , tartışma için vs. değildir. Kimin profil fotoğrafına ne koyduğu seni ilgilendirmez. Birisi gelip sana aynı şekilde karışsa galiba çok hoşuna gidecektir. Ve evet beğenmiyorsan çıkması gereken kişi sensin çocuk sana beğenmiyorum gibi bir şey demedi. Kısaca Anime sevmesi seni neden ilgilendiriyor ki? Cidden komiksin.

Korsana destek vermiyoruz deyip konunun kilitlenmesi bence gayet iyi. Kuralları beğenmiyorsanız da çıkabilirsiniz.

Olsun sonuçta bünyesinde onca insan çalışıyor emek veriyor. Saatlerce çekim yapan kameramanın ne suçu var? Bu mantıkla gidersek mesela No Man's Sky oyununu korsan oynayabiliriz kullanıcı memnuniyetine zamanında önem vermediklerinden ötürü. İkisi de aynı anlama geliyor.
Bünyesinde kimin çalıştığı veya ne yapıldığı önemli değil. Konunun odak noktasını farklı noktaya çekmeyin. Korsan kullanımına karşı diye kurumsal bir tutum yok ortada. Korsandan kaynaklı sorunlara destek yok. Sebebi de : Çıkmaz bir sokak olması. Forumun iyice korsancılara dolmasını istememiz.

Son olarak bu forumda korsan yayın konusu da görmedim açıkçası ona da destek yok yani :D

He eğer siz kişisel olarak soruyorsanız : Ben korsan kullanımına karşı değilim.

Bünyesinde kimin çalıştığı veya ne yapıldığı önemli değil. Konunun odak noktasını farklı noktaya çekmeyin. Korsan kullanımına karşı diye kurumsal bir tutum yok ortada. Korsandan kaynaklı sorunlara destek yok. Sebebi de : Çıkmaz bir sokak olması. Forumun iyice korsancılara dolmasını istememiz.

Son olarak bu forumda korsan yayın konusu da görmedim açıkçası ona da destek yok yani :D

He eğer siz kişisel olarak soruyorsanız : Ben korsan kullanımına karşı değilim.

Size daha çok dokunan bir konu olduğunda esneyebiliyorsunuz korsan hakkında. Müzik, Windows, maç, oyun vb. hepsinin ardında çok fazla kişinin emeği var. Yapanı, sahibini sevmesen dahi arka planda yüzlerce, binlerce kişi o ürüne para verildiğinde ekmek yiyor, işini kaybetmiyor.

Korsan hangi türlüsü olursa olsun sonunda çalışan kesim için iyi yere varmıyor. Bein Sports'un sahibi fakirleşmez, gider işçi çıkarır. Rockstar'ın sahibi yeni villasını yine alır gider stüdyolardan birisini küçültür. Ben de çoğu şeyi korsan kullanıyorum ama aralarından ayırt etmeme gerek yok. Gözümü ve vicdanımı kapatıp keyfime bakıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı