Korsanı yasaklayıp Hackintosh desteklemek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

James Gosling

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Bir tek bana mı mantıksız geliyor? Her türlü korsana karşı çok sağlam bir tavır var hem üyelerde hem de yöneticilerde ancak iş Hackintosh’a gelince; hemen alt forum açalım, rehberler hazırlayalım vb. Ben de tabii ki korsana da karşıyım ama Hackintosh nedir ya hu?

Bir tek bana mı mantıksız geliyor? Her türlü korsana karşı çok sağlam bir tavır var hem üyelerde hem de yöneticilerde ancak iş Hackintosh’a gelince; hemen alt forum açalım, rehberler hazırlayalım vb. Ben de tabii ki korsana da karşıyım ama Hackintosh nedir ya hu?
Bir başka örnek olarak da korsan Windows’u yasaklayıp 10 liralık key satın almayı desteklemek diyebilirim.

Korsan kullanımda siz aynı zamanda bütün yasal sözleşmeleri kabul etmiş oluyorsunuz. Ancak Hackintosh işleminde EULA sözleşmelerini kabul etmeden yapıyorsunuz.

Korsan işlemler diğer tarafın rızası olmadan gerçekleşiyor.

App Store üzerinden macOS indirmek teknik olarak ücretsiz. Ancak EULA içerisinde, "gerçek Mac üzerinde kullanmak şartı ile" diye madde mevcut. Yani aslında Hackintosh legal değil ancak Apple çok da peşine düşmüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Time Stamp'li olarak attım ancak baştan açılanlar için: dakika 4.00.

Korsan kullanımda siz aynı zamanda bütün yasal sözleşmeleri kabul etmiş oluyorsunuz. Ancak Hackintosh işleminde EULA sözleşmelerini kabul etmeden yapıyorsunuz.

Korsan işlemler diğer tarafın rızası olmadan gerçekleşiyor.
Korsan kullanımında sözleşme kabul ettiğimi hatırlamıyorum.
Hackintosh yapmanıza Apple'ın rızası var mı?

T2 çipi olmayan Mac'lerin güncelleme desteğinin kalkmasından sonra gelecek olan macOS sürümleri Kernel seviyesinde T2 çipine bağımlı olacak. Yani T2 çipinden onay gelmedikçe sistem Boot etmeyecek.
Apple'ın büyük hamlesi bu. 3-4 yıl içerisinde Hackintosh yok olabilir.

Daha detaylı bilgi için;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sanırım birilerinin sana Mavericks'in bedava olduğunu hatırlatması gerekiyor bu bir. İkincisi, biz Mavericks bedava olmasına rağmen insanlara Mountain Lion lisansı alın dedik.

Korsan konusundaki politikamızı da biliyorsunuz ayrıca. Yine ek olarak hackintosh kuranlar AppStore'a kredi kartları ile bağlanıp yazılım satın alıyorlar.

Hackintosh yapmanıza Apple'ın rızası var mı?
Public release olarak dağıtılıp, sesleri çıkmadığına göre sanırım rızaları var.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı