Kosmos okunur mu?

barancavindar

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, arkadaşlar bir süredir okumak için kitap listesi oluşturuyorum. Benim asıl sıkıntım Celal Şengör Carl Sagan'dan sahtekar diye bahsetmişti. Celal Şengör'ün çoğu görüşüne katılıyorum. Sevenler ilham verici diyor sevmeyenler astronomiyi hayal dünyasına çevirmiş diyerek eleştiriyor alırsam pişman olur muyum para boşa gitsin istemiyorum onun yerine daha faydalı kitaplar olduğuna inanıyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Celal Şengör'un Sagan'a sahtekar demesinin sebebi başka. Kitap gayet güzel şuan okumaktayım hatta. Celal hoca sırf Sagan'ı s****r edin dedi diye o adamı boş biri sanmayın :)
Ben de biliyorum hocam asıl demek istediğini Evrim Ağacı'ndan Çağrı Abimizle tartışırken de sahtekar diye bahsetmişti.Ben onu kastetmiştim 🙂Kendi işi ile alakalı olmadığı halde para kazanmak için yazarlık yaptığından söz ediyordu Celal Hoca.

Ben de biliyorum hocam asıl demek istediğini Evrim Ağacı'ndan Çağrı Abimizle tartışırken de sahtekar diye bahsetmişti.Ben onu kastetmiştim 🙂Kendi işi ile alakalı olmadığı halde para kazanmak için yazarlık yaptığından söz ediyordu Celal Hoca.
Biliyorum hocam ben de izledim o yayını, hatta o yayından önce de bu konu hakkında konuştuğunu hatırlıyorum. Sagan'ı kişisel sebeplerden dolayı sevmiyor, yoksa eminim ki bilimin yayılmasındaki katkılarından dolayı bir sıkıntısı yoktur. Kozmos kitabı da Sagan'ın en popüler eseri sonuçta.

Biliyorum hocam ben de izledim o yayını, hatta o yayından önce de bu konu hakkında konuştuğunu hatırlıyorum. Sagan'ı kişisel sebeplerden dolayı sevmiyor, yoksa eminim ki bilimin yayılmasındaki katkılarından dolayı bir sıkıntısı yoktur. Kozmos kitabı da Sagan'ın en popüler eseri sonuçta.
Aynen hocam dediklerinize katılıyorum okursam bir şey kaybetmem şans verip alayım bari her şey için teşekkür ederim iyi geceler hocam 😃

Sadece Kozmos değil, Sagan'ın diğer kitaplarını da oku. Ben 3 kitabını okudum henüz halâ okumak istediğim kitapları var.

Yeni konular

Geri
Yukarı