Çözüldü Kotline ID değiştirirken sorun yaşıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TheGomezMC

Kilopat
Daha fazla  
Kotline yeni başladım ve galiba aşırı basit bir soru la uğraşıyorum. Kullanıcın veri gireceği Plain Text'den veri çekemiyorum.

Yani var isim = (Text ID) yazıyorum ID'si hata veriyor, sizce neden nasıl yaparım ve ID değiştirmek istediğimde bir pencere çıkıyor ne işe yarıyor o?

Screenshot_6.png

Screenshot_5.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun yeni güncellemeden kaynaklı, Önce deneme amaçlı yeni bir proje aç hocam. Sonra sol frame'den gradle.build(module)'e bas. Kodlar açılacak, orada ilk satırara gel "plugins" bölümü var, orayı tamamen sil ve şu kodları ekle:
Kod:
apply plugin: 'com.android.application'
apply plugin: 'kotlin-android'
apply plugin: 'kotlin-android-extensions'
daha sonra üstte sync uyarısı çıkarsa "sync now" a bas. Ve hata düzelecektir, düzelmezse dönüş yap tekrar bakalım.
Sorun yeni güncellemeden kaynaklı, Önce deneme amaçlı yeni bir proje aç hocam. Sonra sol frame'den gradle.build(module)'e bas. Kodlar açılacak, orada ilk satırara gel "plugins" bölümü var, orayı tamamen sil ve şu kodları ekle:
Kod:
daha sonra üstte sync uyarısı çıkarsa "sync now" a bas. Ve hata düzelecektir, düzelmezse dönüş yap tekrar bakalım.

Çözüm
Kod:

hocam denedim ama olmadı

Dosya Ekleri

• Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    45,3 KB · Görüntüleme: 48

Yeni konular

Geri
Yukarı