Koyu kahverengi termal macun olur mu?

Yer
Kastamonu
Arkadaşlar selam,
AMD FX 6100 3.9 GHz işlemcim ağır oyunlarda mavi ekran yedirtiyordu. Boşta 50 derece falandı. Fanları sildim kasayı temizledim sonra bilgisayarcıya gidip termal macun istedim, çalışan adam bana koyu kahverengi bir termal macun verdi bayağı kaliteli bir şeye benziyor. Akışkanlığı gayet iyi, ne yoğun ne kuru. İşlemcime sürdüm şu an boşta 27 derece.
Renginden dolayı şüphem var. Normalde termal macun dediğin koyu gri, gri ya da beyazımsı olur. Bu arada adamın bana verdiği termal macun budur arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
@siyahgiyemeyenadam önceki macunun doğru uygulanmamış, özelliğini kaybetmiş veya aşırı düşük w/m.k değerine sahip olabilir. Noctua'nın bu modeli 9 w/m.k değerine sahip aşağı yukarı MX-4 seviyesinde. Thermal Grizzly ise 12.5 w/m.k ile en yüksek değere sahip.

Bir de macunun ilk sürüldüğü andaki sıcaklıkları ile 3-4 gün sonraki sıcaklıkları farklı olabilir. Macun oturdukça birkaç derece yükseliş normaldir, bu olursa endişelenme.

@siyahgiyemeyenadam önceki macunun doğru uygulanmamış, özelliğini kaybetmiş veya aşırı düşük w/m. K değerine sahip olabilir. Noctua'nın bu modeli 9 w/m. K değerine sahip aşağı yukarı MX-4 seviyesinde. Thermal Grizzly ise 12.5 w/m. K ile en yüksek değere sahip.

Bir de macunun ilk sürüldüğü andaki sıcaklıkları ile 3-4 gün sonraki sıcaklıkları farklı olabilir. Macun oturdukça birkaç derece yükseliş normaldir, bu olursa endişelenme.

Hocam sıkıntı yok, macun kaliteli. Bilen birine sordum. Benim önceki macuna yanmam lazım adam hataydayken alayım demiştim adam bildiğin beton harcı vermiş sanki.

Geri
Yukarı