KPSS hakkında detaylar nereye danışılmalı?

Basic human

Centipat
Daha fazla  
KPSS hakkında bilmediğim birçok konu var, üyesi olduğum tek forum Technopat ama burası da adından anlaşılacağı gibi teknoloji içerikli bir site hem bunu burada sormam saçma hem de burada KPSS'den çok teknoloji konusunda bilgili kişiler var, o yüzden KPSS hakkında soru sorup detaylı cevap alabileceğim bir forum site kişi kurum vb. nelerdir?

KPSS'de bir ÖSYM sınavı. Sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Instagram vs bazı hesaplar soru cevap yapıyor. Kamu personeliyim hocam istersen yardımcı olabilir elimden geldiği kadar.

1- KPSS'de sadece okuduğum bölümde mi yerleşebiliyoruz yoksa okuduğum bölümün bunda bir etkisi yok mu?

2- lisans mezunu olunca KPSS lise sınavına girebiyor muyuz?

3- lise KPSS sınavında okuduğum bölüm fark etmeksizin devlet memuru olabiliyoruz ama lisans KPSS'de sadece okuduğum bölümde alım varsa yerleşirsin gibi bir şey duymuştum bu doğru mu?

1- KPSS'de sadece okuduğum bölümde mi yerleşebiliyoruz yoksa okuduğum bölümün bunda bir etkisi yok mu?

2- lisans mezunu olunca KPSS lise sınavına girebiyor muyuz?

3- lise KPSS sınavında okuduğum bölüm fark etmeksizin devlet memuru olabiliyoruz ama lisans KPSS'de sadece okuduğum bölümde alım varsa yerleşirsin gibi bir şey duymuştum bu doğru mu?
Lisans mezunu olursan sadece lisans kpss sınavına girebiliyorsun.
Lisans KPSS bitirince sadece okuduğun bölümle ilgili bir yere yerleşirsin diye bir şart yok. Örneğin öğretmenlik okuyanlar polis, zabıt katibi olabiliyor. Alımdan alıma göre değişiyor.

Ben geçen sene lisansı bilerek bitirmedim hocam önlisans sınavından girip öyle atandım. Lisans bitirince diğer sınavın puanı geçersiz sayılıyordu.

Lisans mezunu olursan sadece lisans KPSS sınavına girebiliyorsun.
Lisans KPSS bitirince sadece okuduğun bölümle ilgili bir yere yerleşirsin diye bir şart yok. Örneğin öğretmenlik okuyanlar polis, zabıt katibi olabiliyor. Alımdan alıma göre değişiyor.

Ben geçen sene lisansı bilerek bitirmedim hocam ön lisans sınavından girip öyle atandım. Lisans bitirince diğer sınavın puanı geçersiz sayılıyordu.

Hocam ben grafik tasarım okuyorum bu sene 2. sınıfım ve formasyon alıyorum.
KPSS eğitim bilimleri sınavına mı girmem gerek yoksa KPSS öabt öğretmenlik alan bilgisi testine mi girmeliyim? Ayrıca bu sınavlara girebilmek için okuldan mezun olmam şart mı?

Instagram vs bazı hesaplar soru cevap yapıyor. Kamu personeliyim hocam istersen yardımcı olabilir elimden geldiği kadar.

Hocam merhaba size birkaç soru sormak istiyorum. Bu sene 4. sınıfım son senem KPSS ön lisans sınavına girebilmek için okulu bitirmeyip uzatacağım. Sanırım şu anda girebiliyorum sınava bir engel yok fakat kafam açıktan okuyarak puanımın geçerliliği bitmeden mezun olabilir miyim'e gidiyor. AÖF'ten tercih yapacağım. Sizce puanımın geçerliliği bitmeden üstten de ders alıp mezun olabilir miyim? Böyle bir süreç geçirdiyseniz yardımcı olabilir misiniz?

Geri
Yukarı