KPSS sınavında soru skandalı

Bu sene tarih soruları oldukça garipti. Her sene muhakka soru çıkan konulardan olan Atatürk dönemi ile ilgili neredeyse hiç soru yoktu. Ayrıca ÖSYM sınavlarında tarih soruları bilgi değil yorumdur canımın içi.

Tabi canım tarih full yorum sorarlar hiç ezber yoktur.(!)

Siz bilmezsiniz yaşınız 16 olduğu için ilerde KPSS sınavına girince görürsünüz bilgi soruları var mı yok mu.

Offf sen niye böyle zekisin ya.

Siz neden bu kadar zeki değilsiniz? Sorun o zaten.

Pegem'in şıkkına kadar tutturduğunu bilmedim.
Neyse anlaşılan sizin maaş yatmış devam edin. Umarım geri kalan hayatınızda bunun milyonlarca katı haksızlığa uğrarsınız.

120 soru içerisinden benzer 2 soru çıkmış diye koşun sorular çalınmış yaygarası yapan sizler trol değilsiniz ben trolüm ve maaşım yatmış öyle mi? İddia diye her foruma konu açıp aklı sıra sınav iptal ettirmeye çalışan ben değilim.

Azcık büyü ve olgunlaş KPSS sınavına gireceğin zaman alacağın ilk kaynak PEGEM ve YEDİİKLİM olacak zaten. Bunlar soru tutturması ile ünlü kaynaklar. Ayrıca KPSS'de daha önce çıkmış soruları tekrar tekrar sorduklarıda olabilir bunlar garip şeyler değil.

Bu bazı görsellerde soru numaraları bile aynı olan sorular için; Yediiklim yayınevi sınavdan sonra çıkmış sorular adı altında telif hakkını satın alıp soruları bastırmış falan diyorlar. Bunun aslı astarı nedir bilen var mı? Yani o sorular sınavdan sonra basılmış diyorlar. Gerçeklik payını bilmiyorum.

Siz neden bu kadar zeki değilsiniz?
Soru ekini ayrı yazabilecek kadar zekiyim :)

120 soru içerisinden benzer 2 soru çıkmış diye koşun sorular çalınmış yaygarası yapan sizler Trol değilsiniz ben trolüm ve maaşım yatmış öyle mi?
Sayı saymayı öğrenmelisin acilen.

Siz bilmezsiniz yaşınız 16 olduğu için
IQ seviyenizin bu yaştan yüksek olduğunu düşünmüyorum. En azından bir şeyleri yorumlayabilme ve korkmadan söyleyebilme kabiliyetim var.
Azcık büyü ve olgunlar KPSS sınavına gireceğin zaman alacağın ilk kaynak PEGEM ve YEDİİKLİM olacak zaten.
İnanın sizden çok daha iyi sınavlar hakkında bilgim var. İki yayının özellikle Pegem'in soru tutturmalarını bende bilirim lakin burada tutturma değil tamamen aynı olma var. Tamamen ne demek bilmiyorsanız eğer Türk Dil Kurumu | Sözlük

Şu saçma sapan iddialar bitmedi gitti. Bir kere net garanti bir konu açsanız keşke. Hep iddia hep iddia.

KPSS'de kaç soru var yllar önce girmiştim 120 galiba. Orada 2 soru benzer çıktı diye hemen sorular çalınmış koşun diye yaygara yapmak mı gerekir?
Benzer sorunun biri tarih sorusu zaten. :D tarih değişen bir şey değil ki. Soruların benzer olması normal. Matematik sorusu birebir aynı değil parantez farkları var...

Türkiye'de onlarca yüzlerce KPSS kursu ve belki binlerce yayın evi var KPSS soru bankası hazıralayan deneme yapan test kitabı basan. Bunlar içinde sorular benzer çıkıyor diye hemen sorular çalındı demek deli saçması resmen.

Ayrıca pegem mesela soru tutturması ile ünlüdür. Kitaplarını hep şu kadar soru tutturduk diye satar.

Hesabınıza ne kadar yatıyor hocam ama şunu söylemek isterimki 2023'te işsiz kalacaksınız.

Tabi canım tarih full yorum sorarlar hiç ezber yoktur.(!)

Siz bilmezsiniz yaşınız 16 olduğu için ilerde KPSS sınavına girince görürsünüz bilgi soruları var mı yok mu.

Siz neden bu kadar zeki değilsiniz? Sorun o zaten.

120 soru içerisinden benzer 2 soru çıkmış diye koşun sorular çalınmış yaygarası yapan sizler trol değilsiniz ben trolüm ve maaşım yatmış öyle mi? İddia diye her foruma konu açıp aklı sıra sınav iptal ettirmeye çalışan ben değilim.

Azcık büyü ve olgunlaş KPSS sınavına gireceğin zaman alacağın ilk kaynak PEGEM ve YEDİİKLİM olacak zaten. Bunlar soru tutturması ile ünlü kaynaklar. Ayrıca KPSS'de daha önce çıkmış soruları tekrar tekrar sorduklarıda olabilir bunlar garip şeyler değil.
Ben sizi anlamadım gerçekten. İşiniz muhalefete gelince sonuna kadar eleştiriyorsunuz. İktidara gelince öyle bir savunuyorsunuz ki. Çalınmış veya çalınmamış, böyle bir iddia var mı? Var. Ya sizde destek çıksanıza hakkı yenen bu insanlara. Ayıp, günah gerçekten.

Ben sizi anlamadım gerçekten. İşiniz muhalefete gelince sonuna kadar eleştiriyorsunuz. İktidara gelince öyle bir savunuyorsunuz ki. Çalınmış veya çalınmamış, böyle bir iddia var mı? Var. Ya sizde destek çıksanıza hakkı yenen bu insanlara. Ayıp, günah gerçekten.

Ortada kesin bilgi belge kaynak olsa destekleyim. Her sene böyle boş iddialar atılıyor ortaya. İstisnasız neredeyse her sene.

Hesabınıza ne kadar yatıyor hocam ama şunu söylemek isterimki 2023'te işsiz kalacaksınız.

Hee kardeşim hee işsiz kalacam. Siz kafayı bozmuşunuz anlamsız şeyler ile. Sizin gibi düşünmeyen herkes para alıyor sanıyorsunuz.
Sabah akşam belgesiz bilgisiz konu başlığına İDDİA yazıp yalan yanlış konu açan ben değilim. Boş beleş iddialar ortaya atan ben değilim. Yalan yanlış paylaşım yapan ben değilim. Allah'a şükür işim gücüm bir mesleğim var.

Burada her önüne atılan şeye sorgulamadan inanmaktan ne zaman vaz geçeceksiniz çok merak ediyorum.

ÖSYM yılda kaç sınav yapıyor sizin haberiniz var mı?
KPSS zaten çoğu sınavlar ile ortak soru havuzuna sahip. Oradan bazı soruların çakışması veya benzer çıkması üstünden sorulan çalındı gibi saçma sapan bir mode girmek resmen ÇOCUKÇA bir bakış açısı.

Çalındı diye atılan matematik sorusunu çözemeyecek seviyede olan okumasın zaten.

Ortada kesin bilgi belge kaynak olsa destekleyim. Her sene böyle boş iddialar atılıyor ortaya. İstisnasız neredeyse her sene.

Hee kardeşim hee işsiz kalacam. Siz kafayı bozmuşunuz anlamsız şeyler ile. Sizin gibi düşünmeyen herkes para alıyor sanıyorsunuz.
Sabah akşam belgesiz bilgisiz konu başlığına İDDİA yazıp yalan yanlış konu açan ben değilim. Boş beleş iddialar ortaya atan ben değilim. Yalan yanlış paylaşım yapan ben değilim. Allah'a şükür işim gücüm bir mesleğim var.

Burada her önüne atılan şeye sorgulamadan inanmaktan ne zaman vaz geçeceksiniz çok merak ediyorum.

ÖSYM yılda kaç sınav yapıyor sizin haberiniz var mı?
KPSS zaten çoğu sınavlar ile ortak soru havuzuna sahip. Oradan bazı soruların çakışması veya benzer çıkması üstünden sorulan çalındı gibi saçma sapan bir mode girmek resmen ÇOCUKÇA bir bakış açısı.

Çalındı diye atılan matematik sorusunu çözemeyecek seviyede olan okumasın zaten.
Özkan senin gibi gözleri olduğu halde görmeyenleri anlamıyorum. Vatan millet savunacağım diye binbir takla atıyorsun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bak Özkan burada kişinin Twitter adresinde tarih gözüküyor ve fotoğraf paylaşmış. Bilirsin 2021'de olan YKS ertelendi ve 26-27 Haziran'da gerçekleşti. Kişinin Twitter'da olan paylaşım tarihine ve zafer isimli kullanıcının gönderdiği cevabın kaç gün önce gönderildiğine bak. Aşağıda attığım video da ise kişinin yorumu sabitlenmiş şekilde duruyor Özkan. Sırf işim elimden gidecek diye boş muhalefet yapma.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Güncelleme yapalım şuraya. Özkan'ın çalındığını düşünmediği soruların noktasına ve virgülüne kadar aynı.

Son düzenleme:
Özkan senin gibi gözleri olduğu halde görmeyenleri anlamıyorum. Vatan millet savunacağım diye binbir takla atıyorsun.
Bak Özkan burada kişinin Twitter adresinde tarih gözüküyor ve fotoğraf paylaşmış. Bilirsin 2021'de olan YKS ertelendi ve 26-27 Haziran'da gerçekleşti. Kişinin Twitter'da olan paylaşım tarihine ve zafer isimli kullanıcının gönderdiği cevabın kaç gün önce gönderildiğine bak. Aşağıda attığım video da ise kişinin yorumu sabitlenmiş şekilde duruyor Özkan. Sırf işim elimden gidecek diye boş muhalefet yapma.

Her sene aynı tantana. :(

Hee TYT 13. Soruyu salladı tutturdu ise tamam kesin sorular çalındı o zaman. Tüh görüyon mu sen. :( Gitti sorular...

2020'de de bir soruyu böyle benzerini bir yerde yayınladılar ise o senede gitti.

2019 desen zaten kesin çalındı. 2016 öncesini saymıyorum bile. Yok abi tamam sorular çalışmış ben ikna oldum. Youtube üstünden ne olduğu belirsiz bir yere TYT 13. soru yazınca her şey bitiyor.

Not: Bilmediğimden soruyorum bizim zamanımızda liselere giriş sınavında da farklı kitapçıklar oluyordu sanki. TYT'de tek kiptaçık mı var?

Not2: Şimdi baktım soru dağılımı şu şekilde. Felsefe soruları zaten 10 ile 15 arasında olabilir. :) Ve bir Kamil felsefe anlatılan bir video altına gelip sallayıp orada 5 şık içerisinden birini tutturdu diye sorular çalınmış mı oluyor?
  • Sosyal Bilimler: 20 soru (Tarih: 5, Coğrafya: 5, Felsefe: 5, Din Kültürü: 5)
Din Kültürü ile ilgili 16-20 arası bir şık sallasam ben bile tutturabilirmişim o zaman. Youtube üstünde ki binlerce video altına sırayla yaza yaza...

Her sene aynı tantana. :(

Hee TYT 13. Soruyu salladı tutturdu ise tamam kesin sorular çalındı o zaman. Tüh görüyon mu sen. :( Gitti sorular...

2020'de de bir soruyu böyle benzerini bir yerde yayınladılar ise o senede gitti.

2019 desen zaten kesin çalındı. 2016 öncesini saymıyorum bile. Yok abi tamam sorular çalışmış ben ikna oldum. Youtube üstünden ne olduğu belirsiz bir yere TYT 13. soru yazınca her şey bitiyor.

Not: Bilmediğimden soruyorum bizim zamanımızda liselere giriş sınavında da farklı kitapçıklar oluyordu sanki. TYT'de tek kiptaçık mı var?

Not2: Şimdi baktım soru dağılımı şu şekilde. Felsefe soruları zaten 10 ile 15 arasında olabilir. :) Ve bir Kamil felsefe anlatılan bir video altına gelip sallayıp orada 5 şık içerisinden birini tutturdu diye sorular çalınmış mı oluyor?
  • Sosyal Bilimler: 20 soru (Tarih: 5, Coğrafya: 5, Felsefe: 5, Din Kültürü: 5)
Din Kültürü ile ilgili 16-20 arası bir şık sallasam ben bile tutturabilirmişim o zaman. Youtube üstünde ki binlerce video altına sırayla yaza yaza...
Aynen Özkan. Ben de şaşırıyorum bazen bu insanlar nasıl böyle tutturabiliyor diye. O dönem bir tane daha böyle bir olay vardı Twitter üstünden. Kişi o kadar mübarek ki sorusuna, şıkkına, yazarına ve eserine kadar soruyu tutturabiliyor. O kadar Türk Edebiyatı'nda yazar, şair ve eser varken bu adam bunu mu tutturdu? Biz oradan bakıldığında cahil mi görünüyoruz?
Hele 2022 YKS'de balıkçı sorusunu 1 gün önceden tahmin eden arkadaşı da ayrı kutlamak lazım. O kadar Türkçe'de kelime varken gidip onu tutturmuş. Helal olsun ona.

Yeni konular

Geri
Yukarı