KPSS sınavında soru skandalı

Şu noktasına virgülüne hatta şıkkına kadar aynı olan 20 soruyu bir atar mısınız? Çok zor bir şey olmasa gerek.
Sanırım sen sosyal medya kullanmayı bilmiyorsun. Sana araştırması zor geliyor olabilir ama bana zor gelmez merak etme. Hadi dur sana yardımcı olayım:
1- Öncelikle şu bağlantıya tıklayarak ilgili Twitter trendine giriyorsun.
2- Birazcık aşağılara kaydırıp insanların paylaştığı görsellere tıklıyorsun.
3- Bir diğer yandan bu senenin çıkan sorularına bakıp tıkladığın görselleri karşılaştırıyorsun.
Bu kadar basit.

@ÖzkanK buradan bakabilirsin. Gündemi sözde çok iyi takip ediyordun da eksik takip ediyormuşsun. İnternete yazsan karşına çıkacak şey.
Küçük bir internet aramasından bile aciz bu insanlar. Yüzbinlerce insan ortalığı ayağa kaldırmış, biz ise kimlerle uğraşıyoruz...

@ÖzkanK buradan bakabilirsin. Gündemi sözde çok iyi takip ediyordun da eksik takip ediyormuşsun. İnternete yazsan karşına çıkacak şey.

Gündemi çok güzel takip ederim. ( Sizin gibi başlıklara bakıp geçmem içeriği okurum.)

Haber saati 17:01 şuan saat 22:30 oldu. Çok zor değil bu noktasına virgülüne birebir aynı olan 20 soru neden yayınlanamazlar halen. Cümle içleri neden hep iddia edilen böyle olduğu düşünülen veya böyledir büyük ihtimal şeklinde gidiyor.

Benim gördüğüm birebir aynı olan sadece 2 soru var. Bu olay Yediiklim yetkilisine soruluyor ve tamamen tesadüf diyor. Soruların yediiklimde yayınlanma tarihi aylar öncesi.

Diğer sorular alakasız alakasız cümleler ve şıklar olan karışık sorular zaten. Azcık KPSS anlatan bir hocanın bile tutturabileceği seviyede. Onlar bile anca 2-3 tane.

@totenritual amaçları belli. Denecek çok bir şey de yok. Milyonların emeği hiç ediliyor. Bir de başlıklara bakıp geçmiyormuş benim gibi. Başlıklara bakıp geçmeyen adam ne hikmetse bundan haberi olmuyor. Altında çok farklı bir amacın yattığı belli duruyor hocam.

1659468663030.png

Evet, azıcık KPSS bakan birisi soruları bu şekilde hazırlayabilir :D

@totenritual amaçları belli. Denecek çok bir şey de yok. Milyonların emeği hiç ediliyor. Bir de başlıklara bakıp geçmiyormuş benim gibi. Başlıklara bakıp geçmeyen adam ne hikmetse bundan haberi olmuyor. Altında çok farklı bir amacın yattığı belli duruyor hocam.

Eki Görüntüle 1472418

Evet, azıcık KPSS bakan birisi soruları bu şekilde hazırlayabilir :D

Şu an deli gibi bir bilgi kirliliği var. El arttıran arttırana. Belgesiz bilgisisiz salla salla yaz durum. Biri diyor 20 soru aynı diğer 40 soru yok 60 soruymuş. 150 soru aynı diyene kadar. Benim şimdiye kadar tespit ettiğim bire bir aynı olan soru sayısı 2 tane. Resmi kaynaklardan gördüğüm.

Bu attığın resmin kaynağı kim şimdi? Kim paylaştı bunu? Hangi kullanıcı veya haber sitesi. Bir link atar mısın? Her önüne atılanı sorgulamadan inannıyor musun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin gibi başlıklara bakıp geçmem, içeriği okurum.
Kim paylaştı bunu?

1659469142092.png

Üstte atmıştım da anlaşılan başlığı okumaktan içeriği okumaya vaktin kalmamış :D Her önüne atılanı sorgulamadan inanıyor musun demeyeceğim sana. Okumuyorsun çünkü dolayısıyla sorgulamaya da vaktin olmaz :D

Son düzenleme:
Ortada kesin bilgi belge kaynak olsa destekleyim. Her sene böyle boş iddialar atılıyor ortaya. İstisnasız neredeyse her sene.

Hee kardeşim hee işsiz kalacağım. Siz kafayı bozmuşunuz anlamsız şeyler ile. Sizin gibi düşünmeyen herkes para alıyor sanıyorsunuz.
Sabah akşam belgesiz bilgisiz konu başlığına iddia yazıp yalan yanlış konu açan ben değilim. Boş beleş iddialar ortaya atan ben değilim. Yalan yanlış paylaşım yapan ben değilim. Allah'a şükür işim gücüm bir mesleğim var.

Burada her önüne atılan şeye sorgulamadan inanmaktan ne zaman vaz geçeceksiniz çok merak ediyorum.

ÖSYM yılda kaç sınav yapıyor sizin haberiniz var mı?
KPSS zaten çoğu sınavlar ile ortak soru havuzuna sahip. Oradan bazı soruların çakışması veya benzer çıkması üstünden sorulan çalındı gibi saçma sapan bir mode girmek resmen çocukça bir bakış açısı.

Çalındı diye atılan matematik sorusunu çözemeyecek seviyede olan okumasın zaten.

Yasa dışı işin belgesi mi olur? Adamlar aynı soruyu önceden atmış. Şıkların yeri aynı, soruların sırası aynı.

20 soru aynı: KPSS soruları için skandal iddia: 20 soru aynı çıktı

Ha sözcü dış güçlerin elinde yalan haber yapıyor diyorsan şikayet et yalan haberden yarın kapatsınlar yalan haberse eğer. Değilsede sözcü ceza alana kadar bu kaynağı al.

Yedi iklimin sahibi 16 milyon TL'lik İHA'le de almış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gündemi çok güzel takip ederim. ( Sizin gibi başlıklara bakıp geçmem içeriği okurum.)

Haber saati 17:01 şuan saat 22:30 oldu. Çok zor değil bu noktasına virgülüne birebir aynı olan 20 soru neden yayınlanamazlar halen. Cümle içleri neden hep iddia edilen böyle olduğu düşünülen veya böyledir büyük ihtimal şeklinde gidiyor.

Benim gördüğüm birebir aynı olan sadece 2 soru var. Bu olay Yediiklim yetkilisine soruluyor ve tamamen tesadüf diyor. Soruların yediiklimde yayınlanma tarihi aylar öncesi.

Diğer sorular alakasız alakasız cümleler ve şıklar olan karışık sorular zaten. Azcık KPSS bile bir hocanın tutturabileceği seviyede. Onlar bile 2-3 tane yok.
Güzel kardeşim, sen geçtiğimiz pazar sınava girdin mi? Ayrıca sen bu sınav hakkında ne biliyorsun?
"Benim gördüğüm birebir aynı olan sadece 2 soru var" dediğine göre ne sınava girmişsin ne çıkan sorulara bakmışsın. ÖSYM belli bir süre sınavın %10'unu yayınlar. Öyle "aa insanlar talep ediyor, şu 20 soruyu yayınlayayım" diyemez. Şu anda internette gördüğün (gördüğünden emin değilim gerçi) ÖSYM sorularının çoğu zaten sınava giren insanların paylaştığı sorular.

Şu an deli gibi bir bilgi kirliliği var. El arttıran arttırana. Belgesiz bilgisisiz salla salla yaz durum. Biri diyor 20 soru aynı diğer 40 soru yok 60 soruymuş. 150 soru aynı diyene kadar. Benim şimdiye kadar tespit ettiğim bire bir aynı olan soru sayısı 2 tane. Resmi kaynaklardan gördüğüm.

Bu attığın resmin kaynağı kim şimdi? Kim paylaştı bunu? Hangi kullanıcı veya haber sitesi. Bir link atar mısın? Her önüne atılanı sorgulamadan inannıyor musun?
Al sana başka bir kaynak daha vereyim. Şimdi bu linke tıkla ve 1:30'u aç. Göreceğin soru GK tarihte çıkan sorunun aynısı.
Sana bundan sonra cevap vermeye tenezzül bile etmeyeceğim. Muhtemelen anlamayacaksın çünkü.

Yazık gerçekten @ÖzkanK. Biraz empatiye davet ediyorum sizi. İleride bir gün çocuğunuz çok çalışıp ama "kalitesiz, çalınmış" sorular yüzünden istediği başarıyı elde edemezse görürüm sizi. Gerçi siz çocuğunuza suç bulursunuz, yeterince çalışmadın da bahane uyduruyorsun diye. Ben sizde o potansiyeli şu an itibariyle gördüm.

Geri
Yukarı