KPSS sınavında soru skandalı

Ya kardeşim ne olur cahillikten ağzınız kokuyor yapmayın be. İyice astiniz kendinizi. Tamam, inanma, hristiyan veya yahudi artık her ne isen beni ilgilendirmez ama en ufak bir şeyde bile İslam'ı suçlaman ağır bir aşağılık kompleksi yaşadığını gösteriyor. Ne alaka ya ne alaka görünce mesajını şok oldum ne alaka? Zaten İslam yaşansa bırak soruyu, ülkede bir kuruş para çalınmaz. İslam'a inanıp da yaşamayanların sonu gelmedikçe desen doğru ve anlaşılır olur. İslam ile hiç alakasi yok aslında, ahlaki degerleri alıp da uygulamayan demelisin ama yine de böyle diyorum. Mantıksız konuşup kendinizi rezil etmeyin yahu.
Ben cahil falan değilim beyefendi. Bu dini tamamiyle yozlaştıran sizlersiniz. Martin Luther ve arkadaşlarının yaşadığı açlık, sefalet ve diğer olayları siz bugün başka bir ve başka bir dine ait insan olarak yaşıyorsunuz. Bizim insanımızın yaşadığı bölgede neredeyse son 500 seneden beri ne kötülük oluyorsa bir tane dini inanış sebebiyle oluyor. 500 seneyi geçtim son 20 senede tarikatlar ve cemaatler insanları bezdirmiş durumda. Bu durum ise dinin apaçık bir şekilde yozlaştırıldığnıı ve insanları tehdit ettiği ortada. Ben din adı altında ülkemde Taliban denilen terör örgütünün bayrağının açılmasını istemiyorum. Siz ise sırf sizinle aynı dine inanıyor diye karşı çıkmıyorsunuz. Biz normal bir dini inanışa karşı değiliz ama eğer o din gerçekten yozlaştıysa buralardan silinmesi bütün ülke için daha hayırlı.

Ben cahil falan değilim beyefendi. Bu dini tamamiyle yozlaştıran sizlersiniz. Martin Luther ve arkadaşlarının yaşadığı açlık, sefalet ve diğer olayları siz bugün başka bir ve başka bir dine ait insan olarak yaşıyorsunuz. Bizim insanımızın yaşadığı bölgede neredeyse son 500 seneden beri ne kötülük oluyorsa bir tane dini inanış sebebiyle oluyor. 500 seneyi geçtim son 20 senede tarikatlar ve cemaatler insanları bezdirmiş durumda. Bu durum ise dinin apaçık bir şekilde yozlaştırıldığnıı ve insanları tehdit ettiği ortada. Ben din adı altında ülkemde Taliban denilen terör örgütünün bayrağının açılmasını istemiyorum. Siz ise sırf sizinle aynı dine inanıyor diye karşı çıkmıyorsunuz. Biz normal bir dini inanışa karşı değiliz ama eğer o din gerçekten yozlaştıysa buralardan silinmesi bütün ülke için daha hayırlı.
Elhamdülillah müslümanım ve dediklerinize katılıyorum. Herkesin dini kendine, hele ki koca bir devletin dini, tarikatı olmamalı. Bıktık resmen, az bilime harcasınlar şu parayı.

Yazık gerçekten @ÖzkanK. Biraz empatiye davet ediyorum sizi. İleride bir gün çocuğunuz çok çalışıp ama "kalitesiz, çalınmış" sorular yüzünden istediği başarıyı elde edemezse görürüm sizi. Gerçi siz çocuğunuza suç bulursunuz, yeterince çalışmadın da bahane uyduruyorsun diye. Ben sizde o potansiyeli şu an itibariyle gördüm.
Onun torpili olur elbet. Bu kadar havlaması boşa gitmez.

Arkadaşlar siz yine de hakaret etmeyin arkadaşa. Gücenip şikayet falan eder sonra boşuna uğraşmayın. İnsan gibi konuşuyoruz, sunduğumuz şeyleri bile reddediyor.

Ne sundun ki red ettim? 1 ay önce adamın çözdüğü soru bire bir aynı tamam diğer 20 soru nerede onu diyorum ben.

Bu tarih sorusu aynı zaten bunu biliyoruz.

Ne sundun ki red ettim? 1 ay önce adamın çözdüğü soru bire bir aynı tamam diğer 20 soru nerede onu diyorum ben.

Kaç yaşındasınız siz? Yani bu kadar şeyi babaanneme söylesem o bile şüphe duyup acaba gerçekten böyle bir şey var mı diye düşünür. Sizin yaş ya 80-90 ya da demans olabilir dikkat edin.

Alooo sen Twitter nedir bilir misin? Attığımız linklere girip bakma zahmetinde bulundun mu? Girip bakarsan bahsettiğimiz o 20 soruyu göreceksin. Hatta sadece KPSS sorularını değil, "tutturulmuş" soruları da göreceksin. Keşke yanında olsam da gör diye gözünün içine soksam tüm soruları. Çıkar şu at gözlüklerini.

Alooo sen Twitter nedir bilir misin?

Twitter yalanın dolanın bininin bir para olduğu yer.

Sorgulamayan araştırmayan kitleyi keklemenin en kolay yeri.

20-30 tane soru birebir noktasına virgülüne hatta şıkkına kadar aynı diyorsunuz ya hani. Paylaşın görelim diyorum.

Muhalif haber sitelerine bakıyorum en son saat 17-18:00 sularında bir iddia atmışlar ortaya devamında en ufak bir haber veya doğru düzgün içerik yok.

Twitter'da ne olduğu belirsiz kimin paylaştığı belirsiz sözde sorular dışında bir şey göremedim ben.

2 soru birebir aynı. 2-3 soruda kısmen gidiş yolları aynı olan ama farklı şıklar içerikler olan sorular. Onun dışında göremedim ben bir şey.

Yediiklim’in sahibi Münir Çelik, ‘’Yabancı Uyruklu Öğrencilerin Dil Sınavı ‘’ soru kitapçığını basılması, dağıtılması ihalesini almış!

İhale yaklaşık Maliyeti 16 Milyon 737 Bin TL.

İhaleye 3 teklif gelmiş tek teklif geçerli sayılmış ve ihaleyi 5 Milyon 984 Bin TL bedel ile almış!

FZK1ILsXwAEjls7.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı