KPSS sınavında soru skandalı

Ne güzel işte... Keşke bunu en başında insanlara boş yere muhalefet olmadan diyebilseydin.

Arkadaşım ben daha ilk cümlemden beri bunu söylüyorum zaten.

20-30 soru aynı diyenler çıkarsın göstersin diyorum. Daha ne diyeceğim?

Benim gördüğüm 2-3 soru birebir aynı 1-2 soru benzer. Bu benzer olanların şıkları ve içerdiği cümleler farklı diyorum.

Eğer olur da bu "iddialar" gerçek çıkarsa ve sınav iptal olursa sizi özür dilemeye davet ediyorum.

Sorunların çalındığı kesin kanıtlanır ve sınav iptal olursa. Ben haksız çıktım derim. Ne özür dilemesi?

Not: Sorular benim bildiğim sınavdan 1-2 hafta önce hazırlanıyor. Yediklimin 3 ay önce yaptığı deneme veya 1 ay önce yayınladığı bir video üstünden. Veya 1 yıl önce bastırdığı test kitabı üstünden. KPSS'de çıkacak soruları çaldılar algısı yapmak bana saçma geliyor.

Sorunların çalındığı kesin kanıtlanır ve sınav iptal olursa. Ben haksız çıktım derim. Ne özür dilemesi?
Devamında yazdığım cümleye bakın, gerekçesini bildirdim.

Konunun hepsini okuyacak vaktim yok ama Twitter'da gördüklerime göre konuşacağım.

Kanıt niteliğinde paylaşılan soruların birçoğu halihazırda önceki ÖSYM sınavlarında çıkmış yahut birden fazla yayınevinde bulunan sorulardı.

Yine sınavdan sonra yayınevleri ÖSYM'den soru haklarını satın alıp kendi ismiyle yayınlama haklarına sahipler. Bu nedenle ortaya çıkan bir karışıklık da söz konusu olabilir.

Ha yine de sorular önceden sızdırılmış da olabilir, bunu bilemem. Zaten yazdıklarımda amacım birini ya da ÖSYM gibi boş bir kurumu savunmak değil. Sadece insanların emekleri ile alay edilmemesi için iyi düşünmek istedim.

Yozlastiran insanın kendisidir evet doğru ama buradan İslam'ın kalkması manası çok uç düşünse bile gelmez insanın aklına. Kökten insanın kalkması gerekir. Daha doğrusu bizim insanımızın sağlam bir ahlak eğitiminden geçirilip etiğe uygun yenilenmesi gerekir. Bu da pek mümkün değil gibi. İnsan, yozlaştırmaya meyilli olmasa bunlar olmazdı, özellikle bizim insanımızda.
Yabancı insanlarda uygulandı ve çalışıyor. Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Tek bir çözüm yolu varsa o da bu.

Biraz hafızamızı tazeleyim. Özellikle 2009 yılından ilk linke dikkat

Son düzenleme:

İlk yazdığın mesajlar:
Ben ikna oldum ya sorular kesin çalınmış abi. Siz ağlamaya başlayın şimdiden. Baksana imkansız bir şey olmuş bu iki soru nasıl bu kadar benzer olabilir.(!)

Kesin çalmışlar. Sen yediiklim kimsin ki altı üstü yüzlerce soru bankası ve test hazırlayan Türkiye'nin en büyük 1-2 KPSS kursundan birisisin. Ve gidip 120 soru içersinden 2 soruyu birebir tutturup 1-2 soruyuda benzer tutturuyorsun. Gerçekten yazık.

Artık KPSS'ye girilmez. Boşuna para harcamayın baksana sorular çalınıyor.
Şu saçma sapan iddialar bitmedi gitti. Bir kere net garanti bir konu açsanız keşke. Hep iddia hep iddia.
Kıvırmaya başladığın mesajlar:
Araştırılsın zaten noktasına virgülüne hatta şıklarına kadar aynı olan sorular resmi isimler resmi kaynaklar tarafından çıkartılsın ne güzel işte.
Arkadaşım ben daha ilk cümlemden beri bunu söylüyorum zaten.

20-30 soru aynı diyenler çıkarsın göstersin diyorum. Daha ne diyeceğim?

Benim gördüğüm 2-3 soru birebir aynı 1-2 soru benzer. Bu benzer olanların şıkları ve içerdiği cümleler farklı diyorum.
Doğru düzgün araştırma yapmadan boş yere bir şeyleri savunacağına en başta "siz ağlamaya başlayın şimdiden" demek yerine "araştırılsın görelim" diyeceksin. Sınava girenler bir sürü sorunun çalındığını iddia ederken sen insanlarla dalga geçercesine "siz ağlamaya başlayın şimdiden" diyorsun. İnsanlar aylarını yıllarını veriyor bu sınavda başarılı olabilmek için, sen ise "ağlamaya başlayın" diyorsun. Utan kendinden.

Sana bir sürü kanıt atıyoruz, hala daha utanmadan "benim gördüğüm 2-3 soru birebir aynı 1-2 soru benzer" demeye devam ediyorsun. Sen değil araştırma yapmayı, attığımız şeylere bile bakmıyorsun. Yazık.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı