KPSS sınavında soru skandalı

Nasıl yani?

2023'te beni seçin sınavları iptal edeceğim diye vaad mi olur?

Not: Bu arada sorular çalındı iddiasını ortaya atan ilk isim CHP'li milletvekilleri zaten.
Hayır ilk ortaya atan o yayınevinin test kitaplarını çözen kişiler. Ne kadar kudretli insanlarmışsa bir sürü soruyu bilmişler ama tesadüftür ya başka ne olacak değil mi?

İnsanımız okumuyor ve araştırmıyor. Bunu her zaman söylüyorum. Cahil kalan kesim de her şeye sorgulamadan inanır.

Zaten koca ülkeyi mahveden de hala o kesim değil mi? Koyun sürüsü gibiler nereye çağırırsan oraya. Nasılsa yemleyende var. Berbat durumdayız hak aramak yerine haksızın yanında oluyorlar. Okuma ve araştırma kaybetmez arttırır. Ülke kalkıncaksa okuma ve araştırma ile kalkınacak. İnsan doğruyu yanlışı bilmeli sorgulamalı. Bakın sonu bu. Adam ilkokul mezunu bilgisi yok yönetimde. Sen çabalıyorsun o kadar emeğin var ama bilgisiz olan senin emeğini böyle hiçe sayıyor.

Fakat dördünüzün de tek yanlışı var. O da geri zihniyet ile tartışmaya girmek. 20 soru değişmeden aynı şekilde sorulmuş, üstelik bu sınava giren insanlar var bu insanlar haklarını arıyor ülke durumu belli mecbur sosyal mecralardan yapılıyor. Ama bu şahıs hala ben 2 tane gördüm, ne olduğu belirsiz insanların attığı kanıt değil, yaygara çıkarmayın, ağlayın, ee benim zamanımda da tutturuldu, ben haberlerin başlığını okuyup geçmiyorum. Şahıs sınavına girmiş ve parasını da alıyor. Yani dünya yanmış onlarca emek heba olmuş kimin umrunda ki. Bilgisiz insan kibirli ve her şeyi biliyor olur (!). Ortada haksızlık var buna göz göre göre kapatıyor gözlerini. Bunun için özür dilemeyemecek kadar kibirli. Çıkartın gösterin diyor atılanlara bakmıyor. Kısacası siz sadece okuyun geçin. Sinir yıpratmaya değmez. Bilgisizi kanıtla yenemezsiniz...
Haklısın, o kadar kanıt attık hala daha ben 2-3 tane gördüm demeye devam ediyor, hani kendisi araştırma yapmış ya :) Bunun gibilere dünya kanıt sunsan yine de anlamaz. Ne de olsa "40 alimi 1 dellille yendim, 1 cahili 40 delille yenemedim" diye boşuna dememişler. Normalde kale bile alınmayacak bir insan ama gelip de burada konuyu bulandırdığı için insan cevap vermeden geçemiyor.

Olayın perde arkası net bilinmez çünkü çok fazla şaibeli durum var ama %99 ihtimalle bizim düşündüğümüz gibi sonuçlanacak. İşte o zaman bu araştırmacı, tuzu kuru kardeşimiz ne yapacak? Utanıp gelir de özür dilerse ne âlâ. Ama hiç sanmıyorum. Sonradan kıvırdığı gibi yine kıvıracak muhtemelen.

Haklısın, o kadar kanıt attık hala daha ben 2-3 tane gördüm demeye devam ediyor, hani kendisi araştırma yapmış ya :) bunun gibilere dünya kanıt sunsan yine de anlamaz. Ne de olsa "40 alimi 1 dellille yendim, 1 cahili 40 delille yenemedim" diye boşuna dememişler. Normalde kale bile alınmayacak bir insan ama gelip de burada konuyu bulandırdığı için insan cevap vermeden geçemiyor.

Olayın perde arkası net bilinmez çünkü çok fazla şaibeli durum var ama %99 ihtimalle bizim düşündüğümüz gibi sonuçlanacak. İşte o zaman bu araştırmacı, tuzu kuru kardeşimiz ne yapacak? Utanıp gelir de özür dilerse ne âlâ. Ama hiç sanmıyorum. Sonradan kıvırdığı gibi yine kıvıracak muhtemelen.

İşine gelmiyor. Gerçeklere kör. Doğru olan haksızlığa göz yummamak ve savunanın yanında olmaktır. Ama herkes böyle değil ne yazık ki. Nederler bilirsiniz 'bin kör adamdan bir şahit, bin cahilden bir adam olmuyor' bizim yapmamız gereken 'cahilin yanında kitap gibi sesiz olmak'. Her türlü kıvıracak. @Çağrı SANSAR adında arkadaşımız gerekçesini söyleyip haksız olduğun için özür dile demişti. Ama bu arkadaş hayır özür dilemeyeceğim haksızım der geçerim dedi.

Bu ülkede gerçek habercilik bitti. Gerçeklik diye bitti. Biz halk olarak elbette gerçeğin arka yüzünü bilemeyeceğiz. Kılıfına uydurup yine onlarca öğrencinin haklarına geçilecek. Bu konuda umut etmek isterdim ama gün geçtikçe buna dair umutlarım söndü. Yine de hakkımızı savunmaya devam edeceğiz.

İşine gelmiyor. Gerçeklere kör. Doğru olan haksızlığa göz yummamak ve savunanın yanında olmaktır. Ama herkes böyle değil ne yazık ki. Nederler bilirsiniz 'bin kör adamdan bir şahit, bin cahilden bir adam olmuyor' bizim yapmamız gereken 'cahilin yanında kitap gibi sesiz olmak'. Her türlü kıvıracak. @Çağrı SANSAR adında arkadaşımız gerekçesini söyleyip haksız olduğun için özür dile demişti. Ama bu arkadaş hayır özür dilemeyeceğim haksızım der geçerim dedi.

Bu ülkede gerçek habercilik bitti. Gerçeklik diye bitti. Biz halk olarak elbette gerçeğin arka yüzünü bilemeyeceğiz. Kılıfına uydurup yine onlarca öğrencinin haklarına geçilecek. Bu konuda umut etmek isterdim ama gün geçtikçe buna dair umutlarım söndü. Yine de hakkımızı savunmaya devam edeceğiz.
İktidar her şeyi ele geçirdi, buradan da gözüküyor ki para her şeyin kapısını açıyor. 3-5 kr. için gerçekleri görmeyip ya da görüp de sessiz kalanı Allah'a havale ediyorum, ne demişler "alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste."

Bana mantıksız geliyor. Yani kötü niyet varsada neden kelimesi kelimesine kopyalarsın? Soruları hazırlayanların kolaya kaçması gibi basit birşeyde olmaz heralde.

Şu saçma sapan iddialar bitmedi gitti. Bir kere net garanti bir konu açsanız keşke. Hep iddia hep iddia.
Senin gibi bir Arap sevici, kötü niyetliye hiçbir kanıt işlemez. Senin ne olduğunu bütün forum biliyor. İstediğin kadar kötü niyetini kus buralarda. Kimseyi etkileyemez senin boş lafların.

Konu iddia olmaktan da çıktı zaten :) Soruşturma başlatıldı. @183206

Yeni konular

Geri
Yukarı