KPSS yazılısında 1. olanı eleyip 172. olanı işe aldılar!

@Sosyal Kullanıcısı şöyle söyleyeyim, öncelikle bir partiyi eleştirebilir ya da savunabilir. Ona lafımız yok ancak bir partiyi körü körüne savunup, o partinin hatalarını da görmezden gelip körü körüne savunuyorsa spor takımı gibi parti tutmaktan başka bir şey olmuyor bu. Evet, çoğu yazımda CHP ve Zafer Partisi'ni savunduğum doğrudur ancak geçmiş konularımdan da görebilirsin ki ben onların hatalarını da yazıyorum, hatalarını da yazmamazlık etmiyorum. @Sosyal Kullanıcısı bir konuyla örnek vereyim, bunun gibi açtığım birçok konu var.

O Arapça pankart zaten başka bir şey için değil miydi? Biraz araştırmadan ters tepki vermişim kusura bakmayın. :/ ne diyeyim haklısınız.

Genelleme yaparsak haklısınız. Benim demeye çalıştığım şey ise bunu üniversite kapatmakla çözemeyiz.
Bence gereksiz yere yapılmış, sırf üniversite açtık demek için açılan üniversitelerin hepsi kapatılmalı. Eğitim kalitesi olmadıktan sonra bizim köye de üniversite açılır. Ortalık Lisans yüksek lisans mezunu kaynıyor. Lisans diploması oldu lise diploması. Hani dediler ya biz de Almanya'dan daha çok üniversite var.😂
Ama kalite yok.

Ben birinin bir dersi kötü olduğu için sorgulama kapasitesi gelişmemiş mi oluyor demişim. Siz de evet demişsiniz. Ben de bir derste mükemmel olsanız da diğer dersleri yapamadan istediğiniz üniversiteye gidemeyeceğinizi belirttim.

Bugün sınavda mükemmel matematik çözen birisi diğer dersleri yapamadığı için 100k gibi bir sıralama elde ederse ve üniversitelerin %90'ı kapatılırsa ne yapacak peki? İlla bir şey yapılacaksa üniversitelerin kapatılmasından önce yeteneğe göre yerleştirme yapılmalı. Ardından gereksiz bulunan üniversiteler kapatılabilir.

İlk mesajımı uzun olmasın diye kısa şekilde yazıp geçtim. Yanlış anlaşıldıysam benim hatam özür dilerim.
Yeteneğe göre alımı ben de savunuyorum, ezber ile bir yere gelenleri " mücadeleyi seven, zoru başaran" olarak gösterdikleri için elini kolunu sallayan ünilere gidiyor.
Öğrenme ve ezber farklı şeyler. Lisede iyi bir yere girebilmek için sabah - akşam ezber yapanlar üniversiteye girince afallıyorlar. Çünkü ezberlenen şeylerin yerinde artık yeller esiyor. Öğrenen kişiler ise bilgilerin üstüne yenilerini ekleyip bir sonraki aşamaya geçiyorlar.
Ha deyince üniversite kapatılmaz zaten. Öncelikle teknik ve ticari liseler açıp yeteneğe göre öğrencileri ayrıştırmak lazım. Çocuğun kafası mekaniğe mi basıyor; teknik lise; kafası ticarete, para-pul işlerine basıyorsa ticari liselere gidebilmeli. İİBF okuyorum koskoca bölümün sadece %5 gibi korkunç bir kısmı bölümle alakalı yeteneğe sahip.
Bir de insan olarak hocaların da bir öğretme kapasitesi var. Belli bir sayının üstündeki öğrenci hem ekonomiye hem de hocalara gereksiz bir yük getiriyor. 40 dk lık sürede 25 kişiye ders anlatmak ile 100 kişiye ders anlatmak tamamen farklı işler.

İşe girselerdi yaşadıkları durumu kimseye anlatma gereği duymazlardı muhtemelen.
Konuştukça, yaşadığımiz bir problemi başkasının çözmesini bekledikçe, dâhâ çok bekleriz adalet ve eşitliğin sağlanacağı zamanı.

Bu hak yiyenlerin sonunu merak ediyorum.
Birde ben çalışıp yüksek sıralama yapsam mülakatla elenecek miyim?
Sonumu kestiremiyorum. 🙁

Aile ve sosyal hizmetler bakanlığı, içerisinde 150 öğretmenin bulunduğu toplamda bin 157 adet personel alımı gerçekleştirdi. Başvuruda bulunan ve yazılı sınav kağıdından güzel puan alan adaylardan toplamda 12 bin 525'i sözlü sınav, yani mülakata çağrıldı. "sözcü gazetesi" yazarının haberine göre: KPSS puanında 1. olan aday 175'inci sıraya düşürülerek elendi, 172'inci sırada olan bir başka aday ise 1. sıraya çekilerek işe başlamasına onay verildi.

Olay ile ilgili açıklama yapan iyi partili erhan usta şöyle konuştu👇

"öğretmen alımında birinci sırada olan kişi sözlü puanı düşük tutularak alınmıyor. KPSS puanına göre 21. ve 44. sırada olanlar değil, KPSS puanı ile sıralamaya dahi giremeyecek olan 172. sıradaki kişiye mülakatta yüksek puan veriliyor ve, 1. sıraya oturtuyorlar. 214. sırada olan 2. sıraya, 411. sırada olan ise 3. sıraya oturtuluyor. Sadece bir iki kişi olsa, mülakatı başarısız geçmiş diyebilirsiniz. Çok belli ki, torpil çalışmış. Başka iddialar da var, para gibi… bu çocuklar nasıl işe girecek. KPSS'nin hiç etkinliği kalmadı. O zaman bu çocuklar aylarca niye sınava hazırlanıyor, yazık günah değil mi? Bana ulaşan gençler ağlıyor. Mülakat kalkmalı, aday memurluğu dönemi gelmeli. KPSS kalacaksa tek kıstas KPSS puanı olmalı. Şu anda KPSS tamamen by-pas edilmiş durumda. Gençlerimizi devletten soğutuyorsunuz; bu vicdansızlık, adaletsizlik ve ahlaksızlıktır.”
Tarikatlara üye olsaydınız veya Arap, Afgan, Paki olsaydınız, sınava girmeden de memur olabilirdiniz.

Habere bak, ben 16.900 kişi arasından 578. oldum ama atanamadım.
Gariban Suriyeli öpretmnelr ülkemde benim hakkım olan maaşı alıyor bir de ayrımcılığa maruz kalıyormuş.

Baksana, yazıııııkkkkk.

Bakın TÜRK öğretmenler, tanamdımları için intihar etsinler.

ISLAHAT FETMANI imzalanmış.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220513-211835_Opera.jpg
    Screenshot_20220513-211835_Opera.jpg
    84,9 KB · Görüntüleme: 22
Eğer İBB'de pkklı varsa bunun suçlusu İBB'mi yoksa içeride Pkk'lı olduğunu bilmeyen içişleri bakanlığı mı?

İçişleri bakanlığı müneccimmi diyet ödemek karşılığında el altından aldığın personelin dosyasını göndermezsen nereden bilecek.
Madem pkklı işe alınıyor peki o sırada adalet bakanlığı ve egm ne yapıyor?

Sen dosyasını göndermez diyetinin karşılığını ödemek için bu adamları el altından işe alırsan dosyasını göndermezsen nereden bilecekler.
Bakanlıklar ceza almış ya da hüküm giymişse ise bu kişiler hakkında bilgisi vardır.
En ufak bir şeyde maduru oynamayı çok iyi biliyorya başkanınız neden bu durumda maduru oynamıyor.

Geri
Yukarı