KPSS'de puan yetmesine rağmen atanamama ihtimali var mı?

MightySeja

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar KPSS merkezi atamalarda puan yetmesine rağmen atanamama ihtimalimiz var mı? KPSS b için konuşuyorum.

Örneğin geçen sene 75 puan ile Bursa'da memur olarak girmiş benim bölüm kodum ile. Bildiğim kadarıyla merkezi atamalarda mülakat yok. Yani normalde bunu tartışmıyor olmamız lazım ama ben güvenemiyorum açıkçası 85 alıp tüm şartları karşılamama rağmen başka biri 75 ile atanır mı? Böyle bir ihtimal yoktur değil mi? Çünkü merkezi atama ve mülakat yok direkt puana göre atanıyor. 85 civarı alıp tüm emeklerimin çöpe gitmesini istemiyorum bu sene benim son şansım 2025 Ocakta atamalar belli oluyor eğer puanım yetmesine rağmen torpille başkaları atanacaksa eğer direkt vazgeçeyim.

Gireceğiniz meslek dalında mülakat varsa evet torpil ihtimali de var, atanamama ihtimali de var.

Hocam merkezi atamalardan bahsediyorum. Puana göre mülakatsız atanıyor diye biliyorum. Yılda 2 kez temmuz ve ocakta yapılıyor atamalar. Benim endişem mülakatsız olmasına ve daha yüksek puan almama rağmen atanamamak. Böyle bir şey olacağını düşünmüyorum ama yine de insanın aklına kurt düşüyor maalesef.

Geri
Yukarı