KPSS'de atamalar nasıl oluyor?

battyhn

Centipat
Daha fazla  
Bu KPSS'de sınava katılanlar neye göre yerleştiriliyor? Puan yüksekliğine göre mi?
Yazılı ve sözlü puanlarının, taban puanlarından bir iki puan yüksek olmasıyla atanılır mı?

Mülakatta ne gibi sorular dönüyor ve nasıl bir puanlandırma sistemi var?

Her bölüm mülakat ile almıyor. Sağlık bölümlerinin hiçbirinde mülakat yok. Mülakat olan bölümlerin içerisinde parkur da var ise meslekten mesleğe fark olmakla birlikte 3 skalanın (kpss puanı, parkur puanı, sözlü mülakat puanı) farklı ağırlığı oluyor ve bunların ortalaması alınıyor ve bu mesleklerde mülakat puanın belli bir sınırın altında kalırsa puanın hesaplanmıyor. Öğretmenlikte tamamen mülakata bağlı diye biliyorum.

Bir tane kurumun işçi alımı başvurularına gidiyorduk hep ...

Toprakları istimlâk edilip iş başvurusu önceliği alan ben dahil 200-300 kişi var.

İlk mülakata girenler mülakat sorularını mülakata gireceklere söylüyordu.

Çoğu kişi mülakat sorularını doğru cevaplamasına rağmen mülakatı kazanamadı.

Her bölüm mülakat ile almıyor. Sağlık bölümlerinin hiçbirinde mülakat yok. Mülakat olan bölümlerin içerisinde parkur da var ise meslekten mesleğe fark olmakla birlikte 3 skalanın (kpss puanı, parkur puanı, sözlü mülakat puanı) farklı ağırlığı oluyor ve bunların ortalaması alınıyor ve bu mesleklerde mülakat puanın belli bir sınırın altında kalırsa puanın hesaplanmıyor. Öğretmenlikte tamamen mülakata bağlı diye biliyorum.
Benim merak ettiğim de öğretmenlik.

Benim merak ettiğim de öğretmenlik.

Hocam yanlış anlamayın; matematik, özel eğitim, yabancı dil, müzik veya resim gibi öğretmenlik alanları dışında öğretmenlik okuyarak atanmak yazı turada dik gelmesi gibi zor. Başka bir iş yapmam hayatımın mesleği bu derseniz o başka tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı