KPSS'de süreklilik nasıl sağlanır?

Makaleler
45
Merhaba,

Ekpss sınavına gireceğim. Daha önceki konumda bahsetmiştim. Ancak disiplin nasıl olacak, on da emin değilim. 3 yıl civarı adamakıllı ders çalışmadım. Temelim çok kötü.

Sınav kolay diyorlar ancak işi yine de sıkıya almak gerekir. TYT konularının soruyorlar.

Yaş oldu 22. Gittiğim yerin en kötü Anadolu lisesini bitirdim. Üniversite sınavına girmedim.

Sınav puanlarım yüksek diye sevinirdim. Önüme apotemi matematik koydular. Kitap bana, ben kitaba bakıyorduk. Ancak okula göre yine ortalama öğrenciydim. 8 yıl aradan sonra 1 tane tıp verdi. Diğerleri döküldü.

Konumuza dönecek olursak: Benim ne yapmam gerekiyor? Psikoloğum ekim ayına kadar bekle dedi. Zaten kurslar Ekim'de açılıyor. 3 yıldan sonra Nisan'a kadar güzel bir sonuç çıkarabilir miyim? Asıl olan şey irade benim için. Bunu nasıl yapabilirim? Memur olmak istiyorum.

Peki size göre nasıl yapmalıyım? İrade bir anda olmayacağını biliyorum ancak sadece geliştirme yönlerini arıyorum. Aslında iradem var bazı konular için ama derste sıkıntı yaşıyorum.

Bir de dokuzdan itibaren çalışanlar varmış. Bu doğru mu? ODTÜ'nün bir öğretim üyesiyle görüştüm. OBP en az 95 imiş. Sıralaması ilk 878.

İyi sosyaller.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı