Çözüldü Kraken X73 LGA 1700 soket ile kullanılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lengthok

Hectopat
Makaleler
5
Merhaba, burada bazı arkadaşlar LGA1700 soket için Kraken X73 sıvı soğutmanın uygun olmadığını söyledi. Ben de bazı kaynaklarda LGA1700 soket ve 1200 soketin aynı olduğunu okudum. Bu soğutucuyu alsam 1700 soket için kullanabilir miyim?

Çözüm
Mümkün değil kullanması LGA 1700 daha büyük yüzey alanına sahip. Eki Görüntüle 1349980

Yanlış bilgilendirme. X ve Z serisi soğutucuların içinden çıkan braketler, biraz uğraş ile LGA1700 soketlerde kullanılabiliyor, kendim de böyle kullanıyorum.

Soğutucu ise Asetek Gen7 Pompa ve bakır yüzey yapısına sahip. Bu yapı da LGA1700 ve AM5 işlemcilerin büyüyen yüzeyleriyle uyumlu.

Ancak en garanti çözüm, benim de aldığım LGA1700 kitini almak. NZXT bunu ücretsiz de gönderiyor ama gümrük vergisi çıkıyor, yani aynı ücrete denk gelecektir:

Yani soğutucu 1700 soketinden önce çıktıysa böyle bir şey olmuş olabilir, ancak yeni jenerasyonlarda desteği mutlaka gelir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şöyle bir video var fakat ne olduğunu anlamadım. Tam olarak belirttiğim 1200 soket tutucuyu mu kullanıyor?

Yanlış bilgi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şöyle bir video var fakat ne olduğunu anlamadım. Tam olarak belirttiğim 1200 soket tutucuyu mu kullanıyor?
Mümkün değil kullanması LGA 1700 daha büyük yüzey alanına sahip.
1649062544562.png

Mümkün değil kullanması LGA 1700 daha büyük yüzey alanına sahip. Eki Görüntüle 1349980

Yanlış bilgilendirme. X ve Z serisi soğutucuların içinden çıkan braketler, biraz uğraş ile LGA1700 soketlerde kullanılabiliyor, kendim de böyle kullanıyorum.

Soğutucu ise Asetek Gen7 Pompa ve bakır yüzey yapısına sahip. Bu yapı da LGA1700 ve AM5 işlemcilerin büyüyen yüzeyleriyle uyumlu.

Ancak en garanti çözüm, benim de aldığım LGA1700 kitini almak. NZXT bunu ücretsiz de gönderiyor ama gümrük vergisi çıkıyor, yani aynı ücrete denk gelecektir:

Çözüm

"Biraz uğraş ile" sizce bu verimli bir çözüm mü?
Ayrıca kit alındığına göre desteklemiyor, bunun neresi yanlış bilgilendirme.

Geri
Yukarı