Kratos vs Doomslayer güç karşılaştırması

Ardabey4634

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Bugün internette de çok görülen kratos vs doomslayer tartışmasına son vereceğiz.

Fiziksel güç:
Doomslayer: Bir ruhun hafızasını, gücünün bir kısmını ve bilincini taşıyan ruh küresini eliyle kırmış. Blood punch özelliğiyle Davoth'u yenmiştir.
Kratos: Tyr köprüsünü taşımış, sonsuz evren kaldıran atlası kollarıyla tutmuştur.
Sonuç: 9 diyar kaldırma debunkundan sonra kesin olarak doomslayer fiziksel güçte kazanmaktadır. Çok fazla kaldırma gücü olmasa da en büyük fiziksel özelliği Davoth'u yenmesidir.

Saldırı potansiyeli:
Doomslayer: 6-boyutlu olan urdak mührünü kırmış. Khan maykr ve Davoth'u alt etmiştir. Davoth ve khan maykr 6 boyutludur. Çünkü urdak 6.boyuttadır ve alt boyutlara erişebilmektedir.
Kratos: Ygdrasill'e zarar verebilen ve verecek potansiyele olan Thor ve balduru tokatlamıştır. Ancak ygdrasillin uzay ve zamanı aşması GoW kosmolojisinde yüksek boyutlar yer almadığı ve Aleph'e dair net kanıt bulunmadığı için ygdrasill 2C tierindedir. Kratos buradan Low multiversal saldırı potansiyeli kazanır.
Sonuç: Doomslayer tam 2 katman fark atmış bulunmakta. Ayrıca saldırı gücü yıkımsal kapasite ve dayanıklılığa eşit olduğu için 2 puan daha alıyor.

Hız:
Doomslayer: Doomslayer zamanı aşan bir hıza sahiptir. Doom Eternal Codex'lerinde maykr ırkı uzay zamandan serbestçe dolaşabilmektedir. Ve doomslayer khan maykr saldırılarından kaçınmıştır. Ayrıca bir Codex'te daha Doomslayer'ın time-walker olarak geçtiği görülmüştür.
Kratos: Kratos sonsuz bir hıza sahiptir. Sonsuz yer altıyı yakan Helios'un ışığından kaçınabilmiştir.
Sonuç: Kesinlikle doomslayer.

IQ:
Doomslayer: Doomslayer her şeyi bilen yani omniscent sıfadına sahiptir. Bunun sebebi oyundaki divinity machine adlı makine sebebiyle her türlü olasılığı, evreni ve geleceği görmesidir.
Kratos: Son 2 oyunda karşımıza bilge gözüküyor kesin feat yok.
Sonuç: Doomslayer, zaten ilk cümleden anlaşılıyor.

Battle IQ:
Doomslayer: Cehenneme karşı düzenlenen akında general olmuştur. Eski usmc askeri.
Kratos: Spartalı general ve asker.
Sonuç: Berabere.

Beceri:
Doomslayer: Eski usmc askeri. Sentineller tarafından eğitim gördü.
Kratos: Doğuştan eğitilmiş bir spartalı general ve asker.
Sonuç: Sentineller çok hızlı ve refleksli, tecrübeli olduğundan dolayı berabere.

Tecrübe:
Doomslayer: Milyarlarca yıl boyunca iblislerle savaştı. Cehennemi 2'den fazla kez işgal etti.
Kratos: 2 panteonu deldi geçti. 1000+ yaşında.
Sonuç: Kesinlikle doomslayer.

Nihai sonuç: Doomslayer 7-0 neg-Low diff almaktadır.(berabere sonuçlananlar puan almadı.)

Fanboy sensin dostum? Açıkladım güzelce. Direk doomslayer 6 boyutlu olduğu için kratos onu göremez, duyamaz, dokunamaz. Varsa kratosun extradimensional feati yaz.
Pek ciddi değildim aslında
*Ve Kratos, Doomslayer'i öldürür...
demiştim çünkü baktığımızda bırak Doomslayer'ı, Kratos tanrılardan bile güçsüz. Kratos sadece bir Spartalı savaşçı, peki ya tanrılar? Herşeye karşı en sonunda intikamını alıyor, tanrıları kesiyor. "Kratos öfkesiyle neleri yapmaz?.." kafasında yazmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı