Kreatin kullanmak

Klosie

Hectopat
Merhaba arkadaşlar Fitness'a yeni başladım. Bu sporu yapan arkadaşlarım kreatin önerdi. Acaba spora başlar başlamaz kullanmak doğru mu? Eğer bir sıkıntı olmazsa kreatin önerisi alabilir miyim?

Hocam bir sıralar sporla uğraşıyordum az çok yararını gördüm gibi fakat bıraktım sporu.
Sana şöyle diyeyim marka pek önemli değil kreatinlerde ucuz olana yönelmeye çalış protein oceandan alıyordum ben. Bir de günde en az 2.5-3 litre su içmen gerekli. Benim önerim yeni başladıysan kullanmanı pek önermem. En azından 3 4 ay normal bir şekilde yap sporunu sonradan takviye gıdaya başvur.

Son düzenleme:
Böbrek rahatsızlığı, kütükte kelleşme varsa kreatin önerilmiyor hocam. Bol su tüketmekte gerekiyormuş.
Protein tozu alıp yardır, içerisinde kreatin, b6, b12, kafein falan oluyor.

Merhaba arkadaşlar Fitness'a yeni başladım. Bu sporu yapan arkadaşlarım kreatin önerdi. Acaba spora başlar başlamaz kullanmak doğru mu? Eğer bir sıkıntı olmazsa kreatin önerisi alabilir miyim?
Yukarda yazıldığı gibi fazla su içmen gerekli. Eğer kullanacaksan mesela 3 hafta kullan 2 hafta ara ver. Gücünü bayağı arttırır.

Eğer bir sıkıntı olmazsa kreatin önerisi alabilir miyim?
Ben Weider'in kreatinini kullandım ve şimdilik gözle görülebilir bir hastalığa rastlamadım. Kan falan da verdim onlarda da herhangi bir rahatsızlığa rastlanmadı. Monohidrat Creapure olmasına dikkat edin ve su tüketimini de doğru ayarlayın gerisi sorun yaratmaz.

Peki hem protein tozu hem de kreatin kullanmak istesem vücuda ağır gelir mi?

Peki hem protein tozu hem de kreatin kullanmak istesem vücuda ağır gelir mi?
Gelmez ama protein tozunda da kreatin var mı yok mu bunu dikkate alıp, kreatini ona göre alacaksınız. Kreatinler genellikle günlük 5-10 gram öneriliyor (ben 5 gram alıyordum). Salonunuzda kimileri ön yükleme falan yap diyecektir ama siz yapmayın, gereksiz bir şey. 5 gram 5 gram ilerlemek daha mantıklı.

Teşekkürler.

Dediğim gibi Protein tozunun içeriğine de bakın. Hem protein tozundan hem ekstra kreatin alırsanız günlük dozu aşarsınız. Normal sporculara 5 gram öneriliyor. Bir de su tüketimini de aksatmayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…