Kreatin yükleme yapılmalı mı?

BerserkSeverim

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Grizzone'dan bayağı güzel bir indirimle 363 gr kreatin aldım. Soruma gelecek olursak internette etkisinin 2-3 hafta sonra geldiği yazıyordu 5 gr alımda. Bugün ilk kez 5 gram attım. Yükleme yapmamı önerir misiniz ve yapacaksam kaç gram yapmalıyım? Bugün sadece 5 gram aldım.

Arkadaşlar Grizzone'dan bayağı güzel bir indirimle 363 gr kreatin aldım. Soruma gelecek olursak internette etkisinin 2-3 hafta sonra geldiği yazıyordu 5 gr alımda. Bugün ilk kez 5 gram attım. Yükleme yapmamı önerir misiniz ve yapacaksam kaç gram yapmalıyım? Bugün sadece 5 gram aldım.
Yüklemeye gerek yok her türlü aynı depolar dolucak. Direkt olarak 5 er gram alabilirsin her gün.

Yüklemeye gerek yok her türlü aynı depolar dolacak. Direkt olarak 5'er gram alabilirsin her gün.

Gerek yok 10 kutu kreatinin olmadığı sürece para kaybı.

Peki bir şey sormak istiyorum ben 4-5 aydır gidiyorum kas kütlem biraz var ama yağ oranım yüksek şöyle söyleyeyim clean bulk yapıyordum son 1-2 aydır kas kütlesi koymak amacıyla aslında önce diyet yapmam gerekirdi ama ben böyle yaptım niye bilmiyorum. Cut yapmayı düşünüyorum cut yaparken kreatin kullansam kötü olur mu sizce? Göğüslerim yağlı yani sarkıyor gibi ama aşırı değil ama sıkınca anlıyorum kütle var yağ yaksam düzelir gibi sonra tekrar clean bulk yaparım diye düşünüyorum.

Peki bir şey sormak istiyorum ben 4-5 aydır gidiyorum kas kütlem biraz var ama yağ oranım yüksek şöyle söyleyeyim clean bulk yapıyordum son 1-2 aydır kas kütlesi koymak amacıyla aslında önce diyet yapmam gerekirdi ama ben böyle yaptım niye bilmiyorum. Cut yapmayı düşünüyorum cut yaparken kreatin kullansam kötü olur mu sizce? Göğüslerim yağlı yani sarkıyor gibi ama aşırı değil ama sıkınca anlıyorum kütle var yağ yaksam düzelir gibi sonra tekrar clean bulk yaparım diye düşünüyorum.

Kullanabilirsiniz kreatin 2 türlü de faydalı.

Vücuduna kas kütlesi aldığın zaman o kas kütlesinden çok o kasın tutacağı su kütlesi gelir.
Yani vücudundaki kası kaslı yapan aslında o kasın içindeki sudur bile diyebiliriz.
Kreatin bu kasların içindeki suyu arttırıyor, yani yağlı, sulu görünüm gibi şeylerin tersine parçalı görünüme katkı sağlıyor. Diyette de kuvvet düşüşünü engelleme ihtimalini düşünürsek gayet de faydalı olacaktır.

Geri
Yukarı